Нова влада Полтави допускає варіант знесення прибудови до колишнього кінотеатру ім. Котляревського

Прибудова до колишнього кінотеатру ім. Котляревського у ПолтавіПрибудова до колишнього кінотеатру ім. Котляревського у Полтаві | Фото Миколи Лисогора

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота заявив, що прибудову до кінотеатру ім. Котляревського можуть знести

Схоже на те, що у Полтаві остаточно закріпилася нова влада, яка почала керувати містом. Секретар міськради Олександр Шамота уже видав декілька розпоряджень та був присутній на офіційних урочистостях з нагоди Дня міста, як виконуючий обов’язки мера.

Серед проблем, яке нове керівництво міста пообіцяло вирішити — це прибудова до колишньої будівлі кінотеатру ім. Котляревського. Дозвіл на її будівництво від попередньої влади отримало ТОВ «Старнайт». Частина громадськості міста виступила проти цього будівництва. На їх думку, будувати тут не можна через дві причини. Перша — на це будівництво немає дозволу, бо ТОВ «Старнайт» отримав документи на літній майданчик, а звів капітальну споруду. Друга — майбутнє кафе зіпсує вигляд історичної будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського.

Опис меж земельної ділянки на вул. Соборності, 31 від 06.11.2012

З розпорядження міського голови №49-р від 01.08.2018

31 грудня 2018 року у ТОВ «Старнайт» закінчується договір оренди на приміщення у будівлі. У планах було об’єднати три договори оренди в один і продовжити його до 2022 року. Однак, після зміни влади у місті ці плани навряд можливі.

З цього приводу секретар міськради Олександр Шамота повідомив наступне:

— Треба зустрітися з орендатором. Не всі живуть із думкою, що міський голова вже не Олександр Мамай. Людям треба переспати із цією думкою. Щодо кінотеатру, то там не повинно бути жодної прибудови. Я сяду за стіл переговорів із керівником профільного управління та власником і будемо вирішувати це питання. Не виключений варіант, що прибудову знесуть.

Олександр Шамота про прибудову до колишнього кінотеатру ім. Котляревського (2018.09.20) Олександр Шамота про прибудову до колишнього кінотеатру ім. Котляревського

Нагадаємо, що у червні 2016 року депутати Полтавської міської ради надали дозвіл ТОВ «Старнайт» на розміщення тимчасової споруди — майданчику з накриттям. Будівництво самого майданчика розпочалось на початку квітня 2017 року. Покладений фундамент і металева конструкція викликала сумнів в тому, що це буде саме літній майданчик. Громадськість розпочала протести проти будівництва.

Через певний час прокуратура подала позов до Господарського суду Полтавської області із вимогою до «Старнайту» — знести незаконну прибудову на вул. Соборності, 31 та було вже запізно. Позов був поданий у квітні 2018 року — за рік після припису ДАБІ, що забудова незаконна. За цей час «Старнайт» отримав рішення Харківського НДІ судових експертиз ім. Бокаріуса, що бетонний майданчик не є фундаментом. Також був виправлений паспорт прив’язки. Фактично зараз на руках співвласника ТОВ «Старнайт» Олександра Калуцького є всі дозвільні документи.

9 червня цього року суддя Михайло Кульбако вирішив залишити позов без розгляду та повернути прокуратурі у зв’язку із непідсудністю. Прокуратура намагається оскаржити це рішення у Харкові.

Зараз фасад будівлі повністю готовий, але кафе не відкривають. Поки суд розглядає скаргу, заборона на проведення будь-яких робіт на будівництві біля кінотеатру ім. Котляревського продовжує діяти. Однак, попри заборону робітники укладають плитку перед головним входом до прибудови.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»