У Нідерландах дали прогноз щодо дати ратифікації

Референдум у Нідерландах про Україну

Нідерланди мають намір ухвалити рішення щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом до 15 березня – на цей день в країні заплановані парламентські вибори.

Про це заявив професор Маастрихтського університету, директор інституту Монтеск’є Аалто Віллем Херінга, який спеціалізується на конституційному праві та парламентських справах, передає УНІАН.

Уряд королівства вже схвалив відповідний законопроект, який спрямований за прискореною процедурою на розгляд Державної ради (орган, аналогічний Конституційному суду України) для надання висновку.

“Я очікую, що законопроект буде поданий до парламенту, в так звану другу палату, на початку січня 2017 року. Голосування в другій палаті буде “за” в разі голосування двох коаліційних партій (лібералів і соціалістів) і Зелених і D’66 (ці партії не перебувають у коаліції. – Ред.)”, – розповів Херінга.

Після голосування в другій палаті законопроект буде поданий в першу палату (Сенат), яка має право відхилити або накласти вето на нього.

“Тут у коаліційних партій разом із Зеленими і D’66 більшості немає. Але є прогнози і очікування, що більшість християнських демократів у Сенаті, на відміну від своїх колег у другій палаті, також висловиться на підтримку. Однак таке голосування не є правилом і буде винятком у разі, якщо християнські демократи підтримають Кабінет”, – пояснив він.

Професор вважає, що прийняття фінального рішення після виборів можливо лише в крайньому випадку.

“Кабінет і його партнери по коаліції будуть робити все, щоб завершити цей процес до виборів. Головна причина полягає в тому, що склад другої палати після виборів зміниться, тоді як Сенат залишиться незмінним. Також після виборів Кабінет, який теж повинен піти, не може починати або продовжувати досить спірні чи суперечливі проекти, адже ми можемо очікувати, що цей законопроект можна розглядати як спірне проект. Таким чином, прем’єр-міністр зробить все можливе, щоб завершити роботу над проектом до середини березня. Якщо в цій країні не буде великої кризи, якщо Державна рада не дасть негативну відповідь, чого я не очікую, якщо Сенат не буде блокувати, або якщо чогось не станеться в Україні або в стосунках між Росією, Україною і ЄС, я очікую, що законопроект буде прийнятий”,- Сказав Херінга.

Як повідомляв “Обозреватель”, 15 грудня в ЄС домовилися з питання завершення ратифікації угоди з Україною. Декларація надала роз’яснення стосовно угоди.