«Нічний тариф» дозволяє вдвічі зменшити суму у платіжках за гарячу воду та електроенергію

На прикладі однієї полтавської родини розповідаємо, як можна дещо зменшити витрати на комунальні платежі.

Високі тарифи на комунальні послуги змушують нас економити і шукати способи зменшення сум в платіжках. Полтавець Роман Кузнецов поділився з «Полтавщиною» кількома порадами, які дозволили йому суттєво зменшити щомісячні платежі за гарячу воду та електроенергію. Можливо, вони стануть у нагоді і вам.

Для початку зазначимо діючі тарифи:

  • на електроенергію — 0,71 грн за 1 кВт⋅год (до 100 кВт⋅год на місяць), та 1,29 грн, якщо місячне споживання перевищує 100 кВт⋅год;
  • на централізоване постачання гарячої води — 73,3 грн за 1 м³.

Півроку тому платіжки Романа були такими:

  • 100 кВт електроенергії — 57 грн (71 грн за нинішнім тарифом);
  • 4 м³ гарячої води — 293 грн.

У сумі — 364 грн на місяць.

З появою дитини в родині Романа високі тарифи стали більш обтяжливими і він почав шукати способи заощадити. Основою економії стала відмова від центрального водопостачання гарячої води за рахунок встановлення електричного бойлера. Далі чоловік придбав багатотарифний лічильник, який окремо рахує спожиту електроенергію вдень і вночі, та встановив розетки з таймером.

Електричний бойлер — 3 000-5 000 гривень. Якщо думати на майбутнє, то він має окупитися за 3-4 роки.

Електричний бойлер Електричний бойлер

Двотарифний лічильник — 1000-1100 гривень. Роман замовив його з заводу-виробника за нижчою ціною, ніж у магазинах. Потім звернувся «Полтаваобленерго» з заявою на встановлення лічильника. Це обійшлося у 250 гривень. Користь такого лічильника в тому, що він окремо рахує спожиту енергію в нічний період. Тариф на електроенергію у період з 23 години до 7 години ранку в два рази нижчий.

Двотарифний лічильник Двотарифний лічильник

Розетка з таймером — 150 грн. Після 23 години вона автоматично вмикає бойлер. О 4 годині ранку вода нагрівається. О 7 годині ранку бойлер автоматично вимикається.

Розетка з таймером Розетка з таймером

За ніч 80 літрів води нагріваються до 75 градусів. Роман розповідає, що цієї води вистачає родині з трьох чоловік на цілий день.

Платіжка Романа зараз така:

  • 240 кВт⋅год електроенергії — 160 грн. Тут варто зазначити, якщо споживач використовує до 100 кВт⋅год, то це рахується за тарифом 0,71, якщо більше — то 1,29 за 1 кВт⋅год. З 240 кВт⋅год — 63 денних та 177 нічних. Хоча кількість використаної електроенергії зросла, в сумі виходить значна економія.
  • Гарячу воду не використовує взагалі. Тому платить 0 грн.

Всього за місяць 160 грн.

До використання нічного тарифу та відмови від централізованого гарячого водопостачання полтавець платив 364 грн. Тобто виходить 204 грн економії на місяць.

Крім нагрівання води, родина Романа економить під час прання. Пральну машину можна запрограмувати на заданий час. Якщо вона працює вночі, то використовує енергію за нічним тарифом. Родина використовує пральну машину чи не щодня, а точніше — щоночі. Найчастіше в домі перуть пелюшки — на режимі з кип’ятінням, який є енерговитратним. Уночі в квартирі працює два електроприлади, але кошти в цей час економляться за рахунок нижчого тарифу.

Зменшити обсяги споживання води родині Романа допомагають встановлені на крани аератори — невеличкі насадки, що дозволяють обмежити потік води без помітного зменшення його інтенсивності. Зазвичай, вони йдуть у комплекті з більш-менш якісними змішувачами води, але можуть продаватися і окремо.

Зміна у платіжках «Полтаваобленерго» Зміна у платіжках «Полтаваобленерго» — при цьому гаряча вода не використовується взагалі

Можливо, 204 грн на місяць — не дуже велика економія. Левова частка комунальних платежів припадає на рахунок за опалення. Зменшити його можна за рахунок встановлення у квартирі окремого котла, але така можливість є не у всіх багатоповерхових будинках.

Слід розуміти, що подібні витрати — це інвестиція, яка окупається не одразу, а лише за декілька місяців чи років. Враховуючи не надто великі зарплати пересічних полтавців та постійно зростаючі тарифи, шукати способи заощадити просто необхідно.

Описані методи економії Роман використовує вже 5 місяців, а тому всі розрахунки базуються на його платіжках за електроенергію та водопостачання. В разі необхідності, ви можете поставити запитання Роману на його сторінці у Facebook.

Роман Кузнецов Роман Кузнецов

Система економії з двотарифним лічильником, чудово підійде для приватних будинків, де є автономне опалення. Для розігріву теплоакамуляторів великого об’єму використовувати електроенергію за нічним тарифом буде дуже вигідно.

Нагадаємо, що з 1 березня 2017 року полтавців очікує чергове підвищення тарифів на електричну енергію. Якщо місячне споживання електроенергії не перевищуватиме 100 кВт⋅год, він становитиме 0,9 грн за 1 кВт⋅год, від 100 до 600 кВт⋅год — 1,68 грн.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»