Неподалік Малої Перещепини вихідними гасили пожежу

У суботу працівники Малоперещепинського лісництва та ДСНС загасили пожежу в районі села Заворскло. Ймовірна причина займання — людський фактор.

1 липня на території державного підприємства «Новосанжарський лісгосп» виникла лісова пожежа. Повідомлення про займання надійшло до диспетчера о 17:20. Лісопожежна станція Малоперещепинського лісництва, за допомогою системи відеоспостереження, зафіксувала задимлення в районі села Заворскло.

Місце диспетчера за монітором Місце диспетчера за монітором

Пожежна вежа Малоперещепинського лісництва з встановленим на ній відеоспостереженням Пожежна вежа Малоперещепинського лісництва з встановленим на ній відеоспостереженням

Камера відеоспостереження Камера відеоспостереження

До цього місця направили пожежний автомобіль та трактор з пожежним плугом.

— Спека, відсутність опадів та сильний вітер могли призвести до того, що вогонь розповсюдиться на значну площу, — оцінив ситуацію лісничий Борис Циганчук.

Опираючись на досвід гасіння пожеж у подібних умовах, фахівець викликав допомогу. До місця події направили другий пожежний автомобіль з Малоперещепинської лісопожежної станції, а також спецтехніку зі станції ДП «Полтавський лісгосп» та 2 пожежні автомобілі пожежної служби ДСНС Полтавського району.

Заправка пожежних автомобілів з пожежного потягаЗаправка пожежних автомобілів з пожежного потяга

Близько 20:00 вогонь зупинили та локалізували. До 20:45 загорання всередині локалізованої пожежі заливали водою. На ніч по периметру займання встановили окараулювання. Лісова охорона слідкує, щоб пожежа не поновилася.

— Завдяки співпраці та злагодженим діям лісової пожежної охорони та бійців ДСНС вдається швидко гасити займання, що виникають, — зазначає начальник управління Юрій Тараненко. — Як кажуть, разом легше і батька бити. Також хочеться наголосити і про вклад Полтавської ОДА, яка допомагає у придбанні та розширенні мережі відеоспостереження за лісовими масивами.

Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко

При огляді місця пожежі та ймовірного місця загорання спеціалісти відмітили, що в цьому місці через ліс проходить стежка до зупинки приміських поїздів. Тому причина загорання, швидше за все — людський фактор.

Всього на місці пожежі працювало 4 пожежних автомобілі, трактор з пожежним плугом та 16 працівників, підпорядкованих Полтавському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. На сьогодні пожежна ситуація в лісі контрольована.

Прес-служба Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства