Необхідність розробки містобудівної документації та вирішення проблеми доступності: у Полтавській ОДА пройшов навчальний семінар

У Полтавській ОДА провели семінар для представників органів державної влади і місцевого самоврядування. Він стосувався реалізації державної політики у сфері будівництва та містобудування. А також безбар’єрності та збереження об’єктів культурної спадщини.

На навчально-практичний семінар запросили представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, РДА, міськвиконкомів, сільських і селищних голів, очільників ОТГ, архітекторів, членів комітету доступності.

Одна з причин проведення заходу: перехід у підпорядкування Департаменту будівництва доріг місцевого значення. Це ті автошляхи, які не мають державного значення і лежать за межами населених пунктів. 

— Проблема у тому, що багато сіл, селищ і міст не мають генеральних планів: визначення меж. Відповідно, ми не можемо ремонтувати дороги, не знаючи межі цих пунктів, — розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

На семінарі розглянули кілька питань: 

  • містобудівна документація, як основа стабільності розвитку та розбудови регіону;
  • інженерно-технічні заходи захисту територій та технічний стан будівель і споруд;
  • стан архітектурної доступності у регіоні;
  • проблеми збереження і захисту пам’яток архітектури.

— Статистика Полтавської області з виконання містобудівної документації залишає бажати кращого. Є декілька районів, які взагалі не охоплені містобудівною документацією. А це — «альфа і омега» підприємницької і будь-якої господарської діяльності на території окремо взятих районів та населених пунктів, — наголосила начальник Управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік.

Ірина Особік Ірина Особік

Ірина Особік розповіла, що тільки містобудівна документація дає дозвіл на виконання багатьох робіт. Це будівництво житлових будинків, розробка парків-скверів, спорудження ФАПів тощо. Тому важливо розробляти нові генеральні плани населених пунктів та виконувати містобудівну документацію.

Про інженерно-технічні заходи захисту територій розповів начальник відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Грішацін.

Володимир Грішацін Володимир Грішацін

— При здійсненні містобудівної діяльності проектне рішення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту повинно забезпечувати захист населення та територій. У Полтавській області 1841 населений пункт, є схема території області. За даними моніторингу щодо реалізації схеми планування територій Полтавської області, загальна забезпеченість містобудівною документацією складає лише 10,8%. 

Також на семінарі обговорили проблему архітектурної доступності у регіоні. Член міського комітету доступності Ірина Твердохліб розповіла, що стан доступності об’єктів області і загалом України у поганому стані. Наприклад, у Полтаві є тільки одна тактильна плитка для людей з порушеннями зору.

Обговорення питань Обговорення питань

— Цього року ми плануємо виділити 28 млн грн, щоб зробити область доступнішою для людей з інвалідністю. Лише в січні направили на роботу більше мільйону. Якщо порівнювати, наприклад, з 2012 роком, то цифра сягала 237 тис. грн. за 12 місяців. Є над чим працювати і ми зробимо усе можливе, щоб цю роботу виконати, — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. 

На закінчення семінару у Полтавській ОДА презентували документальний фільм «Зберегти, не можна зруйнувати». Він присвячений архітектурній спадщині України, проблемам її збереження і захисту. 

Прес-служба Полтавської ОДА