Небайдужі полтавці планують відновити та вкрити лаком мурали в арці «Газетного ряду»

Стіна арки, яку вчора замалювали небайдужі полтавці Стіна арки, яку вчора замалювали небайдужі полтавці | Фото Дарини Синицької

У Полтаві 30 небайдужих замалювали непристойності в арці «Газетного ряду» і тепер планують відновити мурали і вкрити їх лаком для захисту від вандалів

29 жовтня близько 30 полтавців зафарбували непристойності та лайливі слова, які невідомі намалювали в арці «Газетного ряду» напередодні. Далі вони планують відновити мурали із віршами та квітами, котрі спаплюжили хулігани. Щоби захистити малюнки, їх вкриють лаком. Про це «Полтавщині» повідомив один з учасників проекту «Poltava Poem» та член БУР-спільноти Андрій Волошин.

Нагадаємо, на початку жовтня активісти спільноти «Poltava Poem» прикрасили стіни арки «Газетного ряду» по вул. Соборності, 27, віршами Івана Франка та висловлюванням Андрія Кузьменка, а також квітами та метеликами. Надвечір 28 жовтня невідомі спаплюжили мурали. Вже вранці наступного дня учасники проектів «SavePoltava», «Magnum Opus» та БУР-спільнотою (Будуємо Україну Разом) замалювали написи. Усього до роботи долучилося більше 30 людей. Також 23 небайдужих допомогли матеріально. Завдяки їм вдалося зібрати 4,4 тис. грн, які витратять на матеріали.

За словами Андрія Волошина, активісти відновлять мурали, а також, за можливості, доповнять їх. Для цього вони вже знайшли двох художників. Для того, щоби робота пройшла швидше, планують долучити ще більше людей. Наприклад, у четвер, 2 листопада, їм допомагатимуть студенти полтавської команди Української академії лідерства.

— Створення першого муралу коштувало небагато — близько 300 гривень. Ми вже мали фарби і просто докупили пігменти. Художники працювали безкоштовно. Тепер же, за рахунок фінансової допомоги, хочемо відновити малюнки. Щоби історія не повторилася, вкриємо їх захисним лаком (грунтовкою). Тоді написи можна буде просто змити, — розповів Андрій Волошин.

Детальний звіт про те, на які саме матеріали активісти витратили зібрані кошти, опублікований на сторінці проекту «Poltava Poem» у Facebook. Охочі допомогти також можуть перерахувати гроші на картку 4731 2171 1278 2808 (Кремпоха О.В.) із призначенням «Допомога».

Крім того, мешканці будинку по вул. Соборності, 27, планують встановити в арці камеру відеонагляду. Зараз вони збирають на це кошти. Приводом для такого рішення стали події 5 квітня. Останній випадок вандалізму тільки затвердив необхідність камери. Про це «Полтавщині» повідомив голова ОСББ, до якого входить будинок, Андрій Демидов.

Нагадаємо, 5 квітня цього року акція протесту проти перекриття проходу житлового будинку на вул. Соборності, 27 перетворилася на криваву бійню. У результаті допомоги медиків потребували близько 10 осіб, серед яких — поліцейський. Найбільше постраждали двоє учасників АТО Олександр Коба та Дмитро Юденко. Обидва отримали ножові поранення. Нині вони вимагають від обвинувачених Євгенія Усенка та Анатолія Прядка 1,25 млн грн моральної та матеріальної компенсації.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»