Не варто ігнорувати питання перевірки димоходів та витяжних каналів, — фахівці «Полтавагазу»

Справність димоходів та витяжних каналів при роботі газового обладнання — фактор, який споживачі часто ігнорують. Проте, нехтування правилами безпеки, в цьому випадку, може призвести навіть до смертельного отруєння чадним газом. Як перевіряти вентиляційні системи при користуванні газовими приладами та хто має право це робити, розповідають фахівці «Полтавагазу».

Перевірки можуть проводити тільки спеціалізовані організації

Питання перевірки димових та вентиляційних каналів житлових будинків, де використовуються газові прилади (газова плита, водонагрівач або опалювальний апарат) з відведенням продуктів згорання в димохід — вкрай актуальне, говорять спеціалісти «Полтавагазу». 

Адже від того, наскільки справно продукти згорання природного газу виводяться з оселі, залежить здоров’я та навіть життя людей. Тому нехтувати такими заходами не можна в жодному разі. Перевірка та прочищення димових та вентиляційних каналів виконується спеціалізованими організаціями, які мають відповідний дозвіл на виконання цих робіт. 

— Дозвіл на виконання подібних робіт видає Державна служба України з питань праці, — розповідає заступник голови правління, керівник виробничих служб Полтави та Полтавського району ПАТ «Полтавагаз» Олександр Качала. — Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків оформлюється актом, в якому вказується, чи відповідають показники Державним будівельним нормам. Перевіряючий має надати один примірник відповідного акту замовнику (споживачу), другий — газорозподільному підприємству.

Олександр Качала, керівник виробничих служб Полтави та Полтавського району ПАТ «Полтавагаз» Олександр Качала, керівник виробничих служб Полтави та Полтавського району ПАТ «Полтавагаз»

«Полтавагаз» до переліку таких організацій не входить і не проводить комплексних робіт по перевірці та прочищенню димових та вентиляційних систем. Тим паче, підприємство не видає відповідних дозволів іншим фірмам, як думають деякі споживачі. Що входить до повноважень наших фахівців, говорить пан Качала, так це виключно здійснення перевірки на наявність тяги при проведенні планово-технічного обслуговування газового обладнання. 

Природно, що і жодних грошей з абонентів газовики за такі дії не беруть.

Перевіряти димоходи варто не рідше одного разу на рік

Між тим, перевірку димоходів та витяжних систем необхідно виконувати регулярно.

— Періодичній перевірці і прочищенню не рідше разу на рік підлягають димоходи опалювальних печей, ємнісних водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, — говорить керівник виробничих служб. — Бажано робити це перед початком опалювального сезону. Прилади, які працюють цілий рік, бажано обстежувати двічі на рік (навесні та восени).

Правилами безпеки систем газопостачання передбачено, що безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар). Якщо це ЖЕО, то ця послуга зазвичай включена до переліку тих, за які споживач сплачує. 

Про проведення робіт власників помешкань мають попередити заздалегідь, або ж споживачі викликають фахівців самостійно.

Так само споживачі мають право звертатися до управлінь Держпраці у разі надання тою чи іншою організацією неякісних послуг з повірки димовентиляційних каналів.

У наступній публікації читайте про те, яких жахливих наслідків може завдати користування несправними газовими приладами вкупі з ігноруванням перевірок димоходів та як «Полтавагаз» намагається впливати на ситуацію.

Прес-служба «Полтавагазу»