НБУ відкликав банківську ліцензію кременчуцького «Промислово-фінансового банку»

Офіс Промислово-фінансового банку у Кременчуці Офіс Промислово-фінансового банку у Кременчуці

Адміністрація банку, яка мала 3 відділення у Кременчуці, повідомила, що переходить на «іншу бізнес-модель ведення господарської діяльності»

Національний банк України рішеннями Правління від 26 грудня 2017 року відкликав банківські та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій у ПАТ «Промислово-фінансовий банк» (м. Кременчук). Про це повідомили у прес-службі Національного банку України.

— Ми вважаємо рішення деяких банків припинити банківську діяльність виваженим та «дорослим» кроком, який свідчить про адекватну оцінку акціонерами цих банків ситуації на ринку та власних можливостей щодо вибору та реалізації бізнес-моделі конкретного банку, — підкреслила заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова.

В НБУ нагадали, що якщо раніше банки могли добровільно припинити діяльність лише шляхом повної ліквідації, що створювало значні незручності для їх власників, то тепер акціонери банку можуть прийняти рішення про припинення банківської діяльності та зберегти юридичну особу. Така юридична особа, що перестала бути банком, може продовжити працювати на ринку фінансових послуг (за умови отримання відповідних ліцензій) або здійснювати інші види господарської діяльності.

Передумовою для відкликання банківської та генеральної валютної ліцензії є погодження банками з Національним банком плану припинення та повне виконання зобов’язань, пов’язаних з банківською діяльністю.

Раніше адміністрація «ПФБ» повідомила, що 15 вересня на зборах акціонерів прийнято рішення про перехід банку на іншу бізнес-модель ведення господарської діяльності, без припинення юридичної особи.

На етапі переходу, протягом 6 місяців банк зобов’язався повністю розрахуватися зі своїми клієнтами, юридичними та фізичними особами за поточними та строковими зобов’язаннями, та продовжити діяльність як фінансова компанія, основним напрямком якої буде кредитування.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»