Нацкорпус пояснив причину появи своїх представників у стінах Полтавської міськради

100 представників Національного корпусу та Національних дружин оточили Полтавську міськраду

Сьогодні зранку будівлю Полтавської міської ради взяли під контроль представники Національного корпусу і Національних дружин. Вони сидять на всіх входах до будівлі (головний, міський ЦНАП, внутрішній двір та стоянка автомобілів) і слідкують за відвідувачами.

Як розповів на місці патрульний поліцейський, сьогодні близько 7:30 ранку поступив виклик в поліцію, в якому повідомили, що люди в камуфляжі блокують вхід до міської ради та не пускають працівників міськвиконкому. Поліція приїхала на виклик і побачила молодиків, які стояли біля головного і додаткових входів до міськради і просто спостерігали за людьми.

Чоловіки в камуфляжних куртках не хотіли пояснювати журналістам свої дії та ховали обличчя. Натомість говорив голова Полтавського обласного осередку Національного Корпусу Анатолій Шиян:

— Ми пішли під стіни мерії, щоби висловити недовіру Олександру Мамаю. Він перетворив Полтаву з духовної столиці на корито, з якої їсть свиня. Ми не прийшли захищати Олександра Шамоту. Ми прийшли підтримати рішення депутатів.

Анатолій Шиян пояснив причину появи Нацкорпусу у Полтавській міськраді (2018.09.19) Анатолій Шиян пояснив причину появи Нацкорпусу у Полтавській міськраді

Також Анатолій Шиян повідомив, що міськраду раду не блокують, всіх у приміщення пропускають. Просто слідкують за тим, щоб не було провокацій:

— Наші хлопці оточили мерію, тільки щоби бачити того, хто туди заходить. Ми охороняємо порядок, аби ніхто не звозив тітушок. Я б хотів побачити пана Чередніченка та Киву, які приходили на підтримку мера. Де вони зараз? Якщо Чередніченко прийде, з ним буде своя розмова.

Анатолій Шиян розповідає, що в міській раді близько 100 чоловік із Національного корпусу і Національних дружин. 30 чоловік із Полтави, решта приїхали з інших областей. Як довго ці чоловіки будуть знаходить в приміщенні міськради й сидіти на входах, невідомо. Анатолій Шиян говорить, що доти, поки не зникне загроза провокацій.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 14 вересня, депутати фракцій «ББП», «Самопоміч», «Свобода», «СДП» та «Рідне місто» висловили недовіру Олександру Мамаю та обрали секретарем міськради Олександра Шамоту, який має виконувати обов’язки міського голови.

В понеділок 17 вересня Олександр Шамота зайшов до кабінету секретаря міськради, а Олександр Мамай — до кабінету мера. Олександр Мамай дав прес-конференцію, на якій заявив, що він легітимний мер, а Матковський і Каплін здійснили спробу захоплення влади у Полтаві. Олександра Мамая приїхав підтримати Ілля Кива. У свою чергу, Олександр Шамота провів прес-конференцію, на якій заявив, що Олександр Мамай вже колишній мер і незаконно займає кабінет в міськраді.

Сьогодні Олександра Мамая не було в міськраді, а депутати встигли провести комісії для визначення кандидатів на посади заступників міського голови.

Завтра заплановано продовження сесії Полтавської міськради, зібраної за ініціативою колишніх опозиційних сил.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»