Народний депутат Юрій Бублик представив Полтавщину на круглих столах із децентралізації

29-30 травня у Кам’янці-Подільському та Чернівцях пройшли круглі столи, основною темою яких стала децентралізація.

Учора у Кам’янці-Подільському за ініціативи Комітету Верхової Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбувся круглий стіл. Його головна тема — застосування ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на прикладі тергромад Хмельниччини.

Зараз децентралізація — чи не найголовніший процес в Україні. Сотні громад починають ставати на ноги й ефективно господарювати заради добробуту своїх мешканців. Потрібно не втрачати час — вчитися у найкращих і запроваджувати зміни у своєму регіоні.

Народний депутат Юрій Бублик, який брав участь у цьому круглому столі, говорить, що ті, хто бояться і не наважуються на об’єднання, — ставлять особисті інтереси проти суспільних:

— І вже незабаром шкодуватимуть, бо можливості пройдуть повз них.

Представник Полтавщини сподівається, що позитивний досвід ОТГ Хмельницької області вдасться перенести на населені пункти Полтавського та Котелевського районів. І вже наступного року розповісти про успіхи тергромад на цих територіях.

Сьогодні ж у Чернівцях на іншому круглому столі разом із колегами Юрій Бублик теж обговорює проблеми, перспективи, досягнення та завдання децентралізації.

За словами спікерів, зараз багато зусиль державних та громадських інституцій потрібно спрямувати на допомогу мешканцям населених пунктів створити об’єднані громади. Це шлях, який допоможе активним людям подбати про своє село і його розвиток, вирішити проблеми з освітою, медициною, інфраструктурою.

— Місцеві жителі, а не чиновники зі столиці, краще розуміють, що потрібно для комфортного життя у їхньому населеному пункті. Необхідно просто дати їм всі інструменти для прийняття рішень і реалізації, — говорить Юрій Бублик.

Нардеп переконаний, що реформа децентралізації забезпечить сталий розвиток громад. І потрібно зробити все можливе, щоб це вдалося у масштабах України.

— Шкода, що Полтавський район тільки на початку цієї дороги. Занадто довго їх стримували. Поки що це й досі «біла пляма» перспективних планів області, — підсумовує представник Парламенту. — Лише ініціатива та сила громади зможе змінити це становище.

Анастасія ПОХІДНЯК