Нардеп Мосійчук: «При усуненні Мамая мав місце кримінальний злочин!»

Голову фракції «радикалів», який вирішив голосувати за дозволи для фірми російського олігарха Фукса, виключать із партії

27 вересня у Полтаві дає прес-конференцію народний депутат України від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук. Спочатку пояснює позицію партії щодо погодження Полтавською обласною радою десяти дозволів для фірми «Іст Юроуп Петролеум», яку пов’язують із російським олігархом Павлом Фуксом.

По суті порушення відбулося не у Полтаві. Порушення закону відбулося у Геонадрах України, коли надали спецдозволи компанії Фукса без аукціона. А у Полтаві відбувся аморальний вчинок по відношенню до жителів громади, коли депутати проголосували за погодження цих дозволів.

У «Радикальній партії» вже після голосування дізналися, що за нього голосували і депутати фракції «РПЛ» у обласній раді. Про мотиви депутатів керівництву партії дізнатися не вдалося. Рішення про те, що депутати будуть голосувати позитивно нібито прийняв тодішній головафракції Руслан Рогов. При цьому Мосійчук зауважив, що одразу після голосування Руслан Рогов нібито придбав новий автомобіль. За це рішення його виключили зі складу Радикальної партії та будуть ініціювати відкликання його з посади депутата обласної ради.

Зараз депутати від «Радикальної партії» звернулися до обласної ради із вимогою скликати позачергову сесію і повторно розглянути на ній питання дозволів. Якщо питання надання дозволів не розглянуть, або розглянуть і відхилять, то фракція «РПЛ» у парламенті буде ініціювати припинення повноважень Полтавської обласної ради.

– Ми маємо у парламенті союзників – нас підтримають три фракції парламенту, які готові голосувати за розпуск Полтавської обласної ради! – сказав Мосійчук.

«У Полтаві витерли ноги об місцеве самоврядування!»

Друге питання, яке Ігор Мосійчук озвучив для журналістів – це його позиція щодо висловлення недовіри Олександру Мамаю.

Я не є адвокатом Мамая – він сам себе захистить. Але я категоричний противник того, щоб витирали ноги об місцеве самоврядування. Такі випадки були у Василькові, Мукачевому і вони закінчувалися масовими протестами! Крім цього, я стверджую, що при усуненні Мамая мав місце кримінальний злочин!

Далі Мосійчук пояснив – у чому була суть злочину. Під час проведення зїзду Соціально-Демократичної партії її голови – Сергія Капліна – не було в Україні. А отже, він не міг проводити з’їзд, а з’їзд, відповідно, не міг прийняти рішення про відкликання із Полтавської міської ради депутатів від СДП. Ігор Мосійчук також сказав, що має докази того, що на момент проведення зїзду Сергій Каплін перебував у Ізраїлі.

З огляду на вищенаведене Мосійчук запевнив, що Олександр Мамай виграє у судах усі справи проте депутатів, які усунули його від влади.

Нагадаємо, раніше Олександр Мамай повідомив, що подасть до суду через незаконність проведення сесії, на якій його відсторонили від керівництва містом.