Напередодні Дня захисту дітей в обласному театрі ляльок влаштували свято

Святково-розважальна програма, перегляд вистави та солодкі подарунки. Напередодні Дня захисту дітей в обласному театрі ляльок влаштували свято. На нього запросили дітей пільгових категорій Полтавщини. 

Цей захід традиційний. Святково-розважальну програму наприкінці травня щороку проводять для дітей пільгових категорій.

— Це діти, які перебувають на обліку служб у справах дітей: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти, що виховуються у сім’ях опікунів (піклувальників), прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу (у тому числі тимчасово переселених з Донецької та Луганської областей), діти з сімей, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків чи загинули в зоні АТО; вихованці обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, — розповіла Інна Конончук, начальник служби у справах дітей ОДА.

Цьогоріч на свято запросили близько 250 хлопчиків та дівчаток із 15 населених пунктів нашої області. 

Малеча та їхні батьки насолоджуються святковою атмосферою Малеча та їхні батьки насолоджуються святковою атмосферою

— Я на свято до Полтави приїхала з Кременчуцького району. Тут, як завжди, дуже весело. Розважальна програма — супер! Ігри, конкурси, казкові герої — все дуже класно. Рада, що запросили знову, — поділилася своїми враженнями Альона Шевченко.

Окрім участі у святково-розважальній програмі, гості свята переглянули виставу «Котигорошко» за мотивами однойменної героїчної народної казки. Постанова уже не нова. Її прем’єра відбулася минулого року, проте «Котигорошко» продовжує користуватися великою популярністю як серед дітей, так і серед дорослих. 

— У цій виставі використано систему «чорного кабінету». Тобто усі актори працюють у чорних костюмах. А спеціальні лампи освітлюють лише декорації та костюми, — розповів Андрій Довгаль, актор Полтавського академічного обласного театру ляльок.

Гості свята Гості свята

Актори використовують люмінесцентні фарби. Під світлом ультрафіолетових ламп фарби світяться у темряві. 

— Поки що «Котигорошко» — це єдина вистава, де застосуються такі технології. Тому усі глядачі — від дітей до дорослих, від перегляду залишаються у захваті, — говорить Марина Бут, акторка Полтавського академічного обласного театру ляльок.

Перегляд вистави у театрі ляльок — це традиційна частина святково-розважальної програми приуроченої до Дня захисту дітей. Минулого року хлопчики та дівчатка пільгових категорій дивилися постанову «Попелюшка».

Солодкі подарунки для дітей пільгових категорій Солодкі подарунки для дітей пільгових категорій

— Діти, які перебувають на обліку служб — це, переважно, учні молодших та середніх класів. Тому їм така програма ще цікава. Через це ми і влаштовуємо щорічно свято саме в театрі ляльок, — додала Інна Конончук.

По завершенню свята, на дітей пільгових категорій чекали солодкі подарунки.

Прес-служба Полтавської ОДА