Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні відвідав Полтавщину з офіційним візитом

Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні

Сьогодні керівництво області зустрілося з Романом Ващуком, Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні. Мета візиту — обговорення подальшої співпраці країн і, зокрема, перспективи Полтавщини.

Уже кілька років Україна й Канада тісно співпрацюють в соціальному та економічному напрямках. Уряд Канади активно підтримує нашу країну і продовжать це робити й на Полтавщині. Зараз область найбільше потребує підтримки місцевого самоврядування та реформи децентралізації.

— Канада для нас — приклад та ідеологічний партнер, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Роман Ващук відзначив гостинність Полтавщини. Він вперше прибув до Полтави саме з офіційним візитом, тому приємно здивувався, випадково зустрівши канадців, які співпрацюють з регіоном у постачанні нафто-газового обладнання. У цьому Посол побачив добрий знак і натякнув, що випадковостей не буває.

— Я в Полтаві вперше так офіційно і дуже радий, що до цього приїзду наша співпраця вже структурована. Ваша область тепер є одною з найуспішніших в Україні, і, зокрема, її приватний сектор, до якого входять канадські інвестиції. І ми готові підтримувати вас у вашій праці, — сказав Посол.

Дипломат зауважив, що більшість українських проектів потребує співпраці. Адже недостатньо мати проект, який лише описує стратегію, але немає, кому й за який кошт їх впроваджувати. Звернув увагу на те, що саме приватні фірми й спроможні громади на «децентралізовані» гроші можуть ці програми втілювати в життя. Як приклад навів агропромхолдинг «Астарта», який активно залучає інвестиції та збільшує присутність канадського стратегічного партнера в аграрному секторі.

Згадали на зустрічі й про військову агресію на сході та підтримку України Канадою на міжнародній політичній арені.

— Для України позиція Канади щодо підтримки нашої незалежності є ключовою, — зазначив Валерій Головко. — Сам на сам країна б не впоралася з агресією Росії — лише за підтримки світової спільноти, зокрема, й уряду Канади, й української діаспори, яка є найпотужнішою в світі. Я вам дуже дякую за вашу позицію. Вона для нас дуже важлива в цей непростий час.

Подякувавши за теплі слова, Роман Ващук зауважив, що не слід применшувати заслугу самого українського народу, який зміг самоорганізуватися. Також відзначив те, як за останні три роки вдалося відтворили Збройні Сили здебільшого власними силами й лише з частковою допомогою в навчанні й фінансуванні:

— Це вражає і це найважливіше. Дуже часто за кордоном спрощують ситуацію в Україні — Схід, Захід, Північ, Південь — і трохи забувають про Центр, який є найважливішим фактором стабілізації не тільки економічної, а й політичної. Саме тому Полтащина також є для нас цікавою.

Керівництво області на зустрічі з послом Керівництво області на зустрічі з послом

Голова ОДА запропонував розробити так звану «дорожну карту» зустрічей культурної, освітньої та бізнес спільнот. Згадав про високий рівень освіти й вишів на Полтавщині. Сторони домовилися підготувати пропозиції щодо обміну студентами й викладачами. Також очільник області виказав бажання бачити канадських бізнесменів на Полтавській землі, зазначивши, що нам є що показати, щоб зацікавити інвесторів.

— Ми чекаємо й з української, й канадської сторони завершення ратифікації договору про зону вільної торгівлі, — наголосив Посол. — Це має відбутися протягом наступних кількох тижнів. За тим договором 99% українського експорту без мита й без всіляких квот зможе йти в Канаду. Наша статистика імпорту з України реєструє, що за останній рік він збільшився на 57%, а по деяких статтях сягнув 800%. Так що тут можна відкривати нові ніші й працювати в них.

Посол розповів, що, завдяки співпраці з Міністерством економічного розвитку й торгівлі в України, вони проаналізували стан легкої промисловості. Найкраще розвинені керамічна, цукрова й кондитерська, машинобудівна, переробна, меблева, взуттєва та ІТ-шна сфери.

— Ви згадували про вищу освіту, зокрема, це сфера інформаційних технологій. Тут, вже за моїми спостереженнями, невидимих експортів України вже є більше, ніж товарів. Напевно, мінімум на 100-150 млн, як не більше, програмного забезпечення йде з різних центрів України в Канаду щороку. Так що тут також є потенціал, — продовжує Роман Ващук.

Валерій Головко повідомив, що планує ініціювати звернення до Міністерства економіки, щоб реанімувати колишній закон про створення спілки підприємців й виказав надію на підтримку. Згаданий закон діяв на початку цього століття, давав можливість отримувати податкові пільги та сприяв надходженню інвестицій. Це той формат, який би дозволив якісніше співпрацювати економікам країн.

Сторони погодилися щодо актуальності згаданого закону, оскільки й країни-лідери в економіці використовують подібні моделі. Також висловили намір підтримувати підприємництво, тому що це створення робочих місць і соціальна сфера й податки для наповнення бюджетів.

Прес-служба Полтавської ОДА