Начальник поста на полтавській митниці, який взяв хабар за сприяння у розмитненні електрокарів, відбувся штрафом

Сергій Бабенко за хабар сприяв розмитненню Nissan Leaf та трьох Volkswagen E-Golf Сергій Бабенко за хабар сприяв розмитненню Nissan Leaf та трьох Volkswagen E-Golf

Полтавський суд призначив 25,5 тис. грн штрафу керівнику поста на полтавській митниці, який взяв $800 за сприяння у розмитненні чотирьох електромобілів

Київський райсуд Полтави виніс вирок вже екс-начальнику митного поста «Лтава» Сергію Бабенку. Він попався на хабарі у $800 за сприяння у розмитненні чотирьох електромобілів. 18 липня суддя Андрій Антонов призначив йому 25,5 тис. грн штрафу і відпустив. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, начальника митного поста «Лтава» Полтавської митниці ДФС затримали 30 травня цього року. Разом з представниками брокерських компаній він систематично брав гроші за сприяння у розмитненні автомобілів за заниженою вартістю.

Згідно з даними реєстру судових рішень, 11 квітня до Сергія Бабенка звернувся брокер Андрій Тимофієнко. Він запропонував за хабар посприяти у розмитненні чотирьох машин, придбаних ТОВ «Інтеравто-Полтава»: Nissan Leaf, 2014 р.в., та три Volkswagen e-Golf, 2015 р.в.

Сергій Бабенко погодився. Наступного дня він дав наказ інспектору провести митне оформлення трьох Volkswagen e-Golf у максимально стислі строки. Ще за день від дав таке ж доручення стосовно Nissan Leaf. 14 квітня Андрій Тимофієнко передав начальнику митного посту $800 у його службовому кабінеті. На той час це становило 21,5 тис. грн.

Трохи більше, ніж за місяць, 30 травня, митника та його спільника затримали. Обох на 60 днів посадили під домашній арешт із носінням електронного браслета.

Згідно з матеріалами справи, у робочому кабінеті брокера Андрія Тимофієнка правоохоронці знайшли печатку з відтиском «Яровий Борис Іванович». Людина з таким ім’ям є засновником та керівником ПП «Брокмайстер», яке надає інформпослуги. Сам же Тимофієнко, за даними судового реєстру, є представником брокерської фірми «КМ». Також, на час затримання, брокер був директором ПП «Лідер». Судячи з даних Мін’юсту, він же не займає цю посаду.

29 червня Сергій Бабенко уклав із прокурором угоду про визнання винуватості у зловживанні впливом. Київський райсуд Полтави затвердив документ. Вже колишньому митнику призначили 25,5 тис. грн штрафу. Лише на 4 тис. грн більше за розмір хабара. Розгляд справи стосовно його спільника поки продовжується. Наступне засідання призначене на 9 ранку 31 липня. Відбудеться воно у тому ж суді.

Нагадаємо, восени 2016 року за підозрою у хабарництві затримали керівника іншого посту Полтавської митниці ДФС — «Кременчук» — Ігоря Гречку. Його вже двічі відстороняли від посади. Таким чином, з існуючих на Полтавщині двох митних постів, на хабарі «погоріли» керівники обох. Інформації щодо їх звільнення у реєстру судових рішень немає. Однак з офіційного сайту митниці прибрали їхні імена.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»