Начальник патрульної поліції Полтави зізнався, що їхні відео «зливають» в мережу

Євген Яковенко та Віталій Мельничук Євген Яковенко та Віталій Мельничук | Фото Дарини Синицької

Патрульна поліція Полтави не може впоратися із тими, хто «зливає» відео з нагрудних камер, і вважає, що це мають робити ті, хто потрапив в об’єктив

«Полтавщину» зацікавили не поодинокі випадки публікації відео з нагрудних камер патрульних поліцейських в мережі. Зокрема, на YouTube. Як наприклад, це було з відео затримання судді Олександра Струкова. Тому ми вирішили з’ясувати, яким чином такі записи потрапляють в публічний доступ і чи можуть журналісти отримати будь-який запис з нагрудних камер, якщо відправлять відповідний запит.

Таке питання ми поставили начальнику патрульної поліції Полтави Віталію Мельничуку та його заступнику Євгену Яковенку під час сьогоднішньої прес-конференції.

За словами заступника начальника поліції Полтави, кожен, хто потрапив в об’єктиви нагрудних камер, має право ознайомитися з доказами. Самостійно поліція може публікувати відео, яке не містить облич третіх осіб.

— Стосовно публікації на YouTube, я вважаю, що це просто недобросовісність людей. Відео із кожним правопорушенням, якщо іде судовий розгляд, може надатися за адвокатським запитом, запитом внутрішньої безпеки або слідчих органів. Доступ до відео має певне коло осіб і просто відбувається «злив». Оскаржувати такі вчинки має людина, яка вважає, що розголосили її персональні дані, адже є відповідний закон, — розповів Віталій Мельничук. — Всі відео, які викладаємо ми, персональних даних не містять, обличчя заретушовані. Ми за цим дуже слідкуємо. Але ж вплинути на інші інстанції та добросовісність людей ми не можемо.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»