На вихідних пройшов Кубок Полтавської області зі спортивної ловлі фідером

Підчас змагань Кубку Полтавської області зі спортивної ловлі фідеромПідчас змагань Кубку Полтавської області зі спортивної ловлі фідером

З 18 по 20 травня у селі Бугаївка Полтавської області проходив Кубок Полтавської області зі спортивної ловлі фідером. Змагання зі спортивної ловлі фідером з берега проводились на Дамбі Кремчуцького водосховища.

Такі змагання є традиційними, проводяться щорічно. Лов риби здійснюється одним фідерним вудилищем, оснащеним котушкою, з намотаною на ній волосінню (шнуром), яка пропущена через всі кільця вудилища.Учасник при собі може мати необмежену кількість запасних вудлищ. Забороняється використання інших сигналізаторів покльовок, крім квівертіпа.

— Хочу зазначити, що проведення таких змагань не порушує Правил любительського і спортивного рибальства, — прокоментувала очільниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич. — В період нерестової заборони На Кам’янському та Кременчуцькому водосховищах і малих річках можна рибалити однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега. Такий дозвіл діє в межах населених пунктів, окрім нерестовищ, що додатково вказані.

Цього року змагалися чотирнадцять рибалок. Участь брали сім команд: «Ерши» з Полтави, «Борисфен — Глобино» з Глобино та ще п’ять з Кременчука — «Борисфен», «Борисфен Kruchkoff», «Fermer feeder team», «Rakovka feeder team», «Uloff».

— Такі змагання не лише допомагають підвищити свою спортивну майстерність та удосконалити техніку володіння спортивним знаряддям, — зазначає Президент Полтавської обласної Федерації риболовного спорту Максим Аманов. — Вони допомагають визначити кращих спортсменів та підготовки їх до участі у всеукраїнських змагань.

Контроль за ловом риби зі сторони Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області проводили головні державні інспектори та начальник відділу рибоохоронного патруля № 2 Юрій Дикий:

— Змагання проводились в два етапи тривалістю по 5 годин, один етап в день, — розповідає Юрій Дикий. — Реєстрація була рано вранці, о 5:45, потім відбувалося жеребкування, вхід в зону лову, підготовка, налаштування та стартовий закорм. Безпосередньо етап змагань тривав з 9 до 14-ї години, потім виловлену рибу зважували та підбивали підсумки.

Процес підрахунку улова Процес підрахунку улова

Регламент змагань регулюється діючими правилами спортивної ловлі риби фідером з берега. Учаснику змагань дозволяється застосовувати прикормку і насадку природного походження. Забороняються приманки, що містять живу або мертву рибу, а також ікру риб. Також забороняється в якості наживки використовувати на гачку штучні насадки, спливаючі насадки (поп-ап), такі як пінопласт, пробка і т.д. Учасникам забороняється користуватися електронними засобами для виявлення риби і виміру глибини.

— Спіймана риба зберігається в розтягнутому на всю довжину коші, що знаходиться у воді не менше 1 метра, — розповідає Юрій Дикий. — Учасники, які не мають засобу для зберігання риби, до змагання не допускаються.

По сигналу, що сповіщає фініш, учасники змагань припиняють ловлю і залишаються у місця лову до прибуття судді-контролера за уловом. У залік приймається тільки спіймана і вийнята з води риба до сигналу фініш. Зважування проводиться одними вагами для всієї зони. Результат заноситься в протокол та підтверджується підписами судді і учасників. Всю рибу, спійману на протязі двох турів і під час офіційного тренування відпустили:

— Дуже важливо, що основним принципом таких змагань є гасло «Не убий!», — акцентує заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — Я сам рибак і розумію, як важливо не шкодити природі, особливо в період нересту.

Протокол Кубку Полтавської області зі спортивної ловлі фідером Протокол Кубку Полтавської області зі спортивної ловлі фідером

Цьогоріч перше місце посіла команда «Uloff» з загальний уловом вагою 6,870 кг. Антон Леонов та Антон Гудович перемогли за сумою балів. Друге місце здобула команда «Борисфен Kruchkoff» з максимальним уловом цього Кубку в 7,170 кг.

Додамо, що кампанія «Нерест-2018» триває до початку червня. Про порушення можна повідомити за телефонами цілодобової гарячої лінії Полтавського рибоохоронного патруля: 050-747-2579, ‎096-907-5008.

Полтавський рибоохоронний патруль