На торгах за право утримувати вулиці Полтави за 143 млн грн перемогла фірма, яка прибирає їх зараз

У Полтаві відбувся аукціон з визначення фірми, яка прибиратиме вулиці — переможець, який виконує подібні роботи і зараз, запросив 143 млн грн

21 березня управління ЖКГ провело аукціон щодо закупівлі послуг з утримання в належному санітарно-технічному стані об’єктів благоустрою, зелених насаджень, у т.ч. утримання вулично-дорожньої мережі Полтави у 2018 році. З двох учасників більш вигідні умови запропонувало харківське ТОВ «Механізований будівельний центр». Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Нагадаємо, тендер на послуги з утримання вулиць Полтави оголосили 14 листопада 2017 року. На такі роботи у 2018 році чиновники виділили 137 млн грн. На конкурс заявилося двоє учасників, приналежних до так званої «харківської монополії» підрядників:

  • ПрАТ «Управління механізації будівництва № 23»;
  • ТОВ «Механізований будівельний центр».

Обидва підприємства вже виконували такі роботи у Полтаві. «УМБ № 23» у 2016 році, «МБЦ» — у 2017-му.

Пропозицію першого учасника довелося скасувати, бо більше півроку тому Антимонопольний комітет наклав на нього штраф за порушення конкуренції під час торгів за капремонт у 2016 році ділянки вулиці Героїв АТО (Красіна). У результаті торги скасували та оголосили наново. Очікувана вартість збільшилася до 143,8 млн грн.

Сюди заявилися ті самі учасники. Та нині їхні пропозиції не відхиляли. Обох допустили до аукціону. Не став на заваді навіть той факт, що «УМБ № 23» є фігурантом кримінального провадження щодо привласнення, розтрати та перерахування бюджетних коштів Полтави.

Результати аукціону

У результаті торгів майбутні витрати на утримання вулиць зменшилися на 735 тис. грн. «МБЦ» знизив пропозицію і запропонував більший термін відстрочення виплат. Нині тендерний комітет має перевірити документи та визначити, чи повністю пропозиція товариства відповідає вимогам закупівлі.

Якщо всі документи складені правильно, із «МБЦ» підпишуть договір. До того часу фірма продовжуватиме чистити дороги та прибирати вулиці за старими договорами. Один з них — додаткова угода на 18 млн грн. Його термін дії закінчиться 31 березня 2018 року. Як влада виходитиме із ситуації, якщо до того часу новий договір не буде укладений, побачимо згодом.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»