На розвиток археології Полтавщини, обласною цільовою програмою передбачено майже 20 млн грн

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася нарада щодо розвитку археології на Полтавщині. Великої уваги приділили Історико-культурному заповіднику «Більськ» — потенційній туристичній зоні.

Задля подальшого розвитку Більського городища та археології на Полтавщини вцілому, розробили обласну цільову програму. Її дія розпочнеться у січні наступного року та діятиме до 2020-го включно. Програму розвитку археології у нашому регіоні ще не прийняли. Проте Валерій Головко має надію, що наступної сесії облради депутати її підтримають, нехай навіть з корективами.

— На розвиток археології Полтавщини, програмою передбачено майже 20 млн грн. Ці кошти спрямуємо на кілька напрямків: наукову діяльність, поліпшення матеріально-технічної бази, розвиток туризму, — говорить Валерій Головко.

Значну частину коштів, передбачених програмою, спрямують на розвиток Історико-культурного заповідника «Більськ» та дослідження місця захоронення скіфів. 

— Це місце особливе, — наголошує голова Полтавської ОДА. — Ті унікальні речі, які археологи вже знайшли, і ті, які ще неодмінно відкопають, не залишать байдужими навіть найвибагливішого туриста. 

Подальший розвиток Історико-культурному заповіднику «Більськ» позитивно вплине на розвиток туризму у нашому регіоні. А це додаткові надходження до обласного бюджету. 

— Більське городище потрібно популяризувати, про нього мають знати в усьому світі. І я певен, своїх відвідувачів городище знайде. Маю надію, що депутати облради таки підтримують програму і робота по підвищенню привабливості нашого регіону розпочнеться вже наступного року, — сказав Валерій Головко.

Обласна цільова програма розвитку археології розрахована на п’ять років. За кошти передбачені нею хочуть покращити умови праці представників Історико-культурного заповідника «Більськ», придбати службові житло та автомобіль, зробити традиційним фестиваль «Гелон -фест». На території Більського городища планують облаштувати оглядові майданчики, встановити вказівники руху до нього та карти з туристичними маршрутами, і що найголовніше, відкрити на території заповідника музей. 

Експонати з Більського городища

— Було б чудово, аби усі експонати, розкопані нами — археологами зберігалися в одному місці. І зараз, коли нам вже є, що показати туристам, поява на території нашого заповідника музею як ніколи доречна, — зауважив директор КУ Історико-культурного заповідника «Більськ» Полтавської ОР Ігор Корост.

За словами Валерія Головка музей має бути облаштований за світовими стандартами. Експозиції мають відрізнятися від тих, що ми звикли бачити в Україні:

— Зараз дуже складно догодити туристові. Їхні смаки стають все більш вибагливішими і це нормально. Ми маємо це враховувати при облаштуванні музею на території Історико-культурного заповідника «Більськ». Щоб він не став одним із тих багатьох, що є в Україні.

Будівля під музей у Більську є. Зараз вона пустує. Проте раніше там був дитячий садок. 

— Площа будівлі понад 600 гектар. Вона в гарному стані. Тому ремонтні роботи потрібно буде провести лише всередині, — додав Ігор Корост.

Обговорення Обговорення

Прилегла територія до будівлі теж немаленька — півгектара, — додає Ігор Корост. Тому біля музею можна встановити скульптури. 

З облаштуванням музею науковці зволікати не будуть. Виготовляти проектно-кошторисну документацію на це науковці розпочнуть, щойно депутати облради приймуть програму.

Пресс-служба Полтавської ОДА