На розробку проекту «Територія Майдану» у Полтаві витратять мільйон гривень

Початкова концепція проекту «Територія Майдану» Початкова концепція проекту «Територія Майдану»

Архітектори «Citylab» розповіли, на що саме витратять 1 млн грн, виділений на проектні роботи «Територія Майдану» у Полтаві

20 листопада Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА підписав договір з ФОП Козиренко на 931 тис. грн. За ці кошти урбан-платформа «Citylab», яку очолює Дмитро Козиренко, має розробити проект «Територія Майдану» — меморіальний комплекс в честь буремних подій в Україні 2013-2014 років. Того ж дня Департамент підписав договір з ФОП Лапоногов на 58 тис. грн. Він має виготовити геодезичні дані території на площі перед Полтавською ОДА. Там в майбутньому буде розміщений меморіал Майдану і Революції Гідності.

— Я взяв цей проект на свій ФОП. Рішення для нас було радикальне і неочікуване, але ми вирішили взяти всю відповідальність на себе. Спочатку хотіли віддати цю роботу архітектурним бюро національного рівня, яким довіряємо, але практично ніхто не хоче братися за державні замовлення, через усякі складнощі в роботі, бюрократію і нижчу вартість проектних робіт, — розповів Дмитро Козиренко.

Архітектори «Citylab» розповідають, що кандидат на проектування, якого вони рекомендували, не зміг домовитись з Департаментом архітектури. Виник ризик, що новий кандидат буде знайдений по принципу оперативності, а не якості. Перед ними постав вибір: самоусунутись або ж взяти на себе відповідальність. Паралельно з цим прийшло усвідомлення, що вони здатні виконати цю роботу.

Першочерговий проект зазнає змін

Сертифікату на проектування у «Citylab» немає, тому вони залучать спеціалістів з інжинірингової компанії «Полтава-проект». Їм віддадуть левову частину роботи.

Відповідно договору весь проект поділений на два етапи:

  • ескізний проект вартістю 232 тис. грн;
  • робочий проект вартістю 699 тис. грн.

Архітектори «City Lab» запевнили, що до кінця цього року вони зроблять ескізний проект. В січні його представлять загалу. Всього робота триватиме близько півроку і поділена між різними командами проектувальників, «дедлайн» — запланований на кінець квітня 2018 року.

Ескізи, з якими «Citylab» переміг у конкурсі на кращий меморіал на честь Майдану та Революції Гідності

Архітектори розповідають, що переосмислили початкову концепцію, врахували зауваження і помилки. Проект зазнає певних змін. Його, як мінімум, прийдеться поєднати з супер-ЦНАПом та можливим оновленням фасаду ОДА. В основі проекту залишиться ідея відкритого громадського простору для полтавців з меморіалізацією подій Революції Гідності на символічній лінії часу (струмок), у дещо новій інтерпретації. Поки що вони не хочуть озвучувати конкретні зміни, щоб ніхто не почав робити якісь передчасні висновки.

Ескіз оновлення фасаду ОДА та будівництва супер-ЦНАПу від «Dekart Studio»

Нагадаємо, проект «Відкритий парк» урбан-платформи «Citylab» переміг у конкурсі на кращий меморіал на честь Майдану та Революції Гідності, який проводився минулого року. Тепер архітектурні задуми будуть перетворювати в готовий до будівництва проект.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»