На ремонт покрівлі слідчого ізолятору витратять 400 тисяч гривень з міського бюджету

Учора в будівлі Полтавської установи виконання покарань № 23 (слідчий ізолятор) Державної пенітенціарної служби відбулось виїзне засідання постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики. На порядку денному було виділення з міського бюджету 400 тисяч гривень на проведення реконструкції покрівлі режимного корпусу установи.

Відповідні зміни до міської програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки ради ухвалили на одинадцятій сесії міської ради 16 червня.

За словами голови вказаної депутатської комісії Сергія Луценка, виїзне засідання вирішили провести безпосередньо в будівлі СІЗО. Так депутати на власні очі побачили доцільність фінансування ремонтних робіт.

—​ Засідання депутатської комісії в подібному форматі ми провели вперше. Вважаємо, що безпосередньо на місці депутати мають можливість пересвідчитися у доцільності виділення коштів. А ще ознайомитися із проблематикою та обсягами роботи, поспілкуватися із адміністрацією установи, — зазначив Сергій Луценко.

Сергій Луценко (праворуч) проводить виїздне засідання комісії Сергій Луценко (праворуч) проводить виїздне засідання комісії

Депутати міської ради Депутати міської ради

Начальник ізолятору Василь Коваленко розповів депутатам, що з 2004 року будівля закладу капітально не ремонтувалася. Тому під час формування бюджетного запиту установи врахували кошти на проведення капітального ремонту приміщення. Проте, грошей з держбюджету не виділили. Тож у березні на ім’я міського голови направили лист з проханням розглянути питання фінансування реконструкції покрівлі режимного корпусу № 3.

— Дах на корпусі № 3 найбільше потребує ремонту. Площа покрівлі — 800 квадратних метрів. Звичайно, щороку здійснюються поточні ремонти, але вони не дають довготривалого результату. За розрахунками, на виконання робіт необхідно близько 600 тисяч гривень. Обласна влада вже виділила 400 тисяч гривень, 200 з яких підуть на першочергові речі для людей, які перебувають в установі виконання покарань. Решту грошей використаємо на ремонт даху.

Василь Коваленко Василь Коваленко

Депутати оглянули приміщення, дах якого потребує першочергового ремонту. По слідах та плісняві на стінах та стелі видно, що будівлю підтоплює під час дощів. Василь Коваленко зазначав, що такі умови утримання є приводом звернень в міжнародні інстанції із захисту прав людини.

Члени депутатської комісії одностайно підтримали пропозицію щодо виділення з міського бюджету коштів на реконструкцію покрівлі режимного корпусу.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради