На ранок 8 березня «швидка допомога» Полтави отримала 53 виклики від травмованих внаслідок ожеледиці

Реальна кількість травмованих внаслідок падінь на льоду — вища, адже травмовані добираються до травмопункту приватним транспортом, або пішки

Глобальна ожеледиця у Полтаві 7 березня призвела не тільки до зростання кількості ДТП, але й позначилася на ситуації із травмуванням пішоходів на тротуарах.

Так, за нашою інформацією, на ранок 8 березня служба «швидкої допомоги» отримала 53 виклики про травмування внаслідок падінь на льоду. В усіх випадках медики транспортували постраждалих до травмопункту 1-ї міськлікарні Полтави.

Однак, ця статистика не є повною, адже окремі травмовані добиралися до травмопункту на приватному транспорті, а деякі — пішки. За приблизними підрахунками, за добу у Полтаві на льоду травмувалося більше ста мешканців.

Медики попередили, що основний засіб профілактики зимового травматизму — обережність. На вулиці потрібно контролювати кожен свій крок. Нерозчищені вулиці і накатані ожеледі доріжки краще обходити. Особливо обережним потрібно бути на вході до будинків, де викладена плитка, на зупинках громадського транспорту.

Із взуття для зими найкраще підходять пласкі платформи з нековзкого матеріалу. Зменшити ковзання допоможуть спеціальні накладки на взуття або хоча б лейкопластир, наклеєний у ділянці п’ятки і носка. Головне правило: взуття повинно бути стійким.

Бажано не носити сумки з довгими ручками на плечі — вони переміщують центр тяжіння і тягнуть униз. Капюшони звужують поле зору і заважають правильно оцінити ситуацію на дорозі.

Також за минулу добу патрульна поліція зареєструвала у Полтаві та на автодорозі Київ — Харків 8 ДТП. При цьому на трасі зареєстровано — 3 ДТП, в одній із пригод — є травмована особа.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»