На Полтавщині з’являться дитбудинки сімейного типу

На будівництво, ремонт та реконструкцію дитячих будинків виділили майже 10 млн. грн.

Полтавщина отримає субвенцію на створення дитячих будинків сімейного типу, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Кошти на це виділять у рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, мета якого – створення нових умов і можливостей для кожної дитини. Гроші передбачені на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво, придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Бюджет розподілено між областями, враховуючи кількість дітей, які ще перебувають в інтернатних закладах.

Обсяг субвенції обласним бюджетам становить 277 млн 726,7 тис. грн, із яких Полтавській області виділено 9 млн. 837,3 тис. грн, що дасть можливість придбати приміщення для створення дитячих будинків сімейного типу, та соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.Наразі головне завдання районних державних адміністрації, міських виконавчих комітетів – зробити ретельний аналіз потреб влаштування дітей-сиріт та дітей та визначити потребу у створенні дитячих будинків сімейного типу, зважаючи на їх кількість.

Окрім того, очільники мають опрацювати питання перебування на квартирному обліку дітей-сиріт та визначити конкретні об’єкти, які можуть бути використані для створення соціального житла та для функціонування нових дитячих будинків.