На Полтавщині знизилась кількість хворих на туберкульоз

У Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері пройшло засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА.

Учасники Координаційної ради обговорили план подальшої роботи, прозвітувались щодо проведення заходів протидії захворювань та внесли зміни до складу ради. 

— На засіданні ми підвели підсумки роботи, обговорили ключові питання. Найголовніше — затвердили план роботи Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА на 2018 рік, — розповів заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. 

Олег Пругло і Віктор Лисак Олег Пругло і Віктор Лисак

З 1 березня по 1 квітня в області проводять місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз. Він присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із цим захворюванням. Мета: підвищення обізнаності суспільства.

— Акцію запропонував Президент України у 2002 році. Але для нас це не свято, а аспект нашої роботи. Багато хто питає, хіба можливо побороти туберкульоз за місяць? Я скажу, ні. Але акцентувати увагу на цій проблемі та вирішити питання єднання людей і організацій — гарний спосіб, — наголосив головний лікар Полтавського протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця. 

Олег Пругло та Володимир Печериця Олег Пругло та Володимир Печериця

Ріст захворюваності на туберкульоз по Україні зупинили: за останні роки знизилась кількість хворих. Полтавщина знаходиться на трохи нижчому показнику, ніж середній по країні. 

На засіданні також презентували проект «План заходів на 2018-2019 роки з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року у Полтавській області». Та внесли зміни до складу Координаційної ради при Полтавській ОДА.

Учасники Кординаційної ради Учасники Кординаційної ради

Обговорили і Єдину електронну систему епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції. Комп’ютерною технікою оснастили 44 робочих місця медичних закладів області. Мета реєстру: створення єдиного сховища даних епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією/СНІДом та даних медичного нагляду за інфікованими. Інформаційна підтримка процесів моніторингу та оцінки, планування закупівель, обліку та контролю руху медичних препаратів та виробів медичного призначення.

Прес-служба Полтавської ОДА