На Полтавщині ЗНО-2018 складуть близько 13 тисяч дітей

Цьогорічне тестування з іноземних мов включатиме аудіювання. А з предметів ЗНО виключили російську. Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти розгляне можливість проведення тестування в Пирятині, Горішніх Плавнях та Кобеляках.

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти та Департамент освіти і науки Полтавської ОДА провели дві наради та прес-конференцію щодо складання ЗНО-2018. На зібрання запросили керівників професійно-технічних навчальних закладів і директорів вишів I-II рівня акредитації. Тема зборів — особливості проведення державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання наступного року. На зустріч приїхали представники Центру на чолі з директором, доктором соціологічних наук та професором національної академії педагогічних наук Олександром Сидоренком. Він наголосив, що процедуру проведення ЗНО відпрацювали за 10 років тестування. Крім цього, систему постійно вдосконалюють. Роблять справедливішою — борються зі списуванням, аби діти складали ЗНО в рівних умовах. 

— ЗНО — тренування перед вступом в доросле життя. На скільки підготувався — стільки балів отримав, — додав Олександр Сидоренко. — Питань за межею шкільної програми немає, тож це оцінювання — гарний показник праці дитини протягом 11 років. Ми чекаємо від абітурієнтів гідного представлення Полтавської області у всеукраїнському рейтингу. Адже Полтавщина цього року зайняла сьому позицію за результатами ЗНО по Україні. 

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко

Директори професійно-технічних та вищих навчальних закладів 1-2 ступеня Директори професійно-технічних та вищих навчальних закладів 1-2 ступеня

На нараді представники регіонального центру обговорили та підписали план спільних дій при підготовці та організації ЗНО із Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА. Протягом зустрічі, харків’яни розповіли про нововведення незалежного тестування.

З наступного року новий формат завдання запровадять для оцінювання з іноземної мови — її розуміння на слух у формі аудіювання. Вчителі в школах вже ознайомлені з новим видом оцінювання знань. Зміст завдань з інших предметів залишається незмінним.

Харківський центр вивчає питання додаткового включення трьох міст Полтавської області до локацій проведення ЗНО. Розглядають Горішні Плавні, Кобеляки та Пирятин. Це необхідно, аби розташувати в аудиторіях всіх учасників оцінювання, оскільки їхня кількість зростає. У наступному році у ЗНО з української мови та літератури візьмуть участь 12 800 випускників ЗНЗ та тих, хто закінчив навчання у минулі роки. А випускники професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, аби отримати атестат про загальну середню освіту. 

Олена Харченко Олена Харченко

— Ми організували зустріч з представниками закладів, учні яких складатимуть ЗНО у 2018 році, аби роз’яснити особливості цьогорічного тестування. Головне завдання адміністрації закладів — допомогти дітям підготуватися до оцінювання, та налагодити процес складання ЗНО, — пояснила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. — Великим проривом у розвитку країни вважаю вилучення російської мови зі списку предметів оцінювання. 

У 2018 році ЗНО складатимуть у Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Лубнах, Миргороді та Карлівці. До проведення оцінювання залучать більше двох тисяч педагогів. На пунктах здачі тестування працюватимуть 60 працівників державної служби охорони обласного управління поліції та стільки ж медпрацівників.

Реєстрація учасників почнеться 6 лютого і продовжиться до 19 березня. Основна сесія триватиме з 22 травня до 13 червня, додаткова — 2-11 липня. Результати основної оголосять 15 та 21 червня.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА