На Полтавщині завершився Кубок України з пішохідного туризму в приміщенні

Минулими вихідними завершилися змагання Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму у приміщенні. Більше половини команд-учасниць повернулися додому з нагородами. 

Кубок України стартував першого березня, а вже четвертого були підбиті підсумки змагань та відзначені нагородами переможці та призери.

— І хоч всеукраїнські змагання з пішохідного туризму проводяться на Полтавщині третій рік поспіль, цьогорічні — особливі, — наголосив директор Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ) Станіслав Комісар.

Станіслав Комісар Станіслав Комісар

Так, 2016-го та 2017-го проводили Кубки тільки серед спортсменів молодшої вікової групи на дистанціях ІІІ класу. Оскільки у приміщеннях, де відбувалися змагання, не було можливості зробити більш складні дистанції. Але тепер на базі Решетилівського професійного аграрного ліцею імені Івана Боровенського є новий спортивний комплекс з осучасненою спортивною залою та облаштованим скеледромом. Результат — змога провести Кубок України зі складнішими дистанціями як для старшої, так і для молодшої вікових груп туристів-пішохідників.

Участь у змаганнях взяло 27 команд Участь у змаганнях взяло 27 команд

Ніла Спільна вручила грамоти усім учасникам Ніла Спільна вручила грамоти усім учасникам

Тож у цьогорічних змаганнях участь взяла рекордна кількість команд: 27. Із них 17 команд молодшої вікової групи (2003-2005 років народження) та 10 старшої (2001-2002 років народження). Загалом, більше 210 учасників із 12 областей України та Києва. 

Молодші спортсмени долали дистанцію III класу, а більш досвідчені підкорювали дистанції IV класу. Дистанції включали командні та особисто-командні змагання.

— Для старшої вікової групи дистанції були фізично складними: потрібно піднятися скельною ділянкою на висоту 9 метрів, подолати крутопохилу переправу вгору 21 метр, а також 9-метровий вертикальний підйом — розповів головний суддя змагань, методист ПОЦТКУМ Анатолій Криворучко.

На Полтавщині завершився Кубок України з пішохідного туризму в приміщенні

Анатолій Криворучко вітає призерів Анатолій Криворучко вітає призерів

Переможці молодшої групи: ІІІ місце посіла команда «Вертикаль» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості. ІІ — команда Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. А почесне І місце дісталося команді Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій, учасники якої радіють результату:

— Ми виграли шість кубків за особисту та командну техніку. Для цього чимало тренувалися. У нашій команді семеро учасників — четверо хлопців та три дівчини, — поділився враженнями капітан команди-переможниці Микола.

Команда «Крок», ТернопільКоманда «Крок», Тернопіль

Переможці старшої групи: ІІІ місце посіла команда «Крок» Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Її учасники зазначили, що прикладуть максимум зусиль, аби наступного року продемонструвати кращі результати:

— На цих змаганнях ми вибороли два кубка: за командну смугу та загальнокомандне місце. Результатом, в принципі, задоволені, проте ми можемо краще, — розповіла учасниця команди «Крок» Карина.

Команда Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Команда Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій

ІІ місце серед учасників старшої вікової групи дісталося команді Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій. 

А І місце виборола команда Чернігівської області.

Цими змаганнями розпочали кубкові зустрічі туристів-пішохідників в Україні. 

Призерів нагородили грамотами, медалями та кубками

Призерів нагородили грамотами, медалями та кубками

Естафету проведення Кубків України у Полтавщини переймає Миколаївщина, де у травні цього року відбудуться змагання, але вже на місцевості.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА