На Полтавщині завершився двомісячник «Нерест-2017»

З 1 квітня у Полтавській області проводили двомісячник охорони рибних запасів «Нерест-2017». Цьогоріч, на відміну від минулого року, до участі у рейдах рибоохоронні підрозділи залучили значно більше представників громадськості.

Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний.

— Задля забезпечення охорони рибних запасів області з 1 квітня в області проведено двомісячник охорони на Кременчуцькому, Дніпродзержинському водосховищах та на інших поверхневих водоймах. — розповів Ігор Піддубний.

За результатами проведення двомісячника, порівнюючи показники минулого року, майже на 11% збільшилася кількість незаконно виловленої риби, на 16,7% більше затримано плавзасобів, більше ніж на 30% складено безхазяйних актів, майже втричі збільшилася кількість вилучених знарядь лову. Як наслідок, на 17% зросла кількість адмінматеріалів, що містять ознаки кримінального злочину. 

— На перший погляд, є позитивна робота рибоохоронних органів, проте результати могли бути значно кращими. На жаль, ряд об’єктивних причин не дозволили їх досягти, — говорить Ігор Піддубний.

Доповідь Ігоря ПіддубногоДоповідь Ігоря Піддубного

Однією з головних причин є те, що Держрибагентством України напередодні нересту розпочато реорганізацію органів держрибоохорони, яку не завершили і до цього часу. Через це, на час проведення нерестової кампанії в Полтавському рибоохоронному патрулі замість 41 держінспектора у штаті працювали лише 23.

— У центральних ЗМІ розміщується інформація про повне укомплектування новоствореного рибоохоронного патруля плавзасобами і сучасними автомобілями-позашляховиками. На жаль, Полтавська область до цього часу ні плавзасобів, ні додаткових автомобілів не отримала, — наголосив Піддубний.

Міністерство екології та природних ресурсів України ігнорує прохання керівництва НПП «Нижньосульський» про зміцнення матеріально-технічної бази і виділення додаткової кількості пально-мастильних матеріалів на період нересту, хоча Мінприроди є головним органом, який має бути зацікавленим у збереженні природних ресурсів. Кількість держінспекторів теж значно менша, у порівнянні з штатним розписом: 9 інспекторів із 15 необхідних. А з 9-ти потрібних плавзасобів є тільки 2.

— Не сприяють досягненню кращих результатів і такі проблеми, як відсутність законодавчо врегульованого порядку поводження з вилученими незаконно добутими біоресурсами та відсутність широкого висвітлення інформації щодо прийнятих судових рішень по кримінальних справах, порушених відносно браконьєрів, — підсумував Ігор Піддубний.

Начальник управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулініч, розповіла, що наразі проблема з кадрами є, але до кінця цього місяця управління повністю укомплектують:

— Є проблема з кадрами, але до кінця місяця ми укомплектуємося, закупимо паливно-мастильні матеріали та отримаємо 5 позашляховиків. Загалом, за період двомісячника, в управлінні склали 243 адмінматеріали. Нарахували збитків на суму більш ніж 500 тис грн, вилучили незаконно добутої риби 4 тонни 503 кг. Нерестова кампанія минула позитивно. Станом на сьогодні віднерестилися усі види риб, окрім сома і лина.

Щотижнева апаратна нарада Щотижнева апаратна нарада

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко закликав Держрибагентство та правоохоронні органи до спільної боротьби з браконьєрством:

— Ми розроблятимемо програму підтримки малого та середнього бізнесу, що займається розведенням риби, аби збільшити можливість людей споживати якісні рибопродукти. Але, одночасно з цим, ми бачимо й іншу сторону медалі — незаконний вилов риби у відкритих водоймах. Тому, ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми. І я хотів би, щоб ми разом із Держрибагенством, правоохоронними органами прийняли для себе політичне рішення у боротьбі з цими явищами. Таку роботу проводитимемо регулярно, а не тільки під час нересту.

Прес-служба Полтавської ОДА