На Полтавщині закрили 6 з 10 карантинних пунктів, де фіксували африканську чуму свиней

Сьогодні у Полтавській ОДА пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Нині по області залишається надзвичайно складною ситуація по африканській чумі свиней. Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий зазначив, що у 2016 році в області зафіксували 10 випадків захворювань. Такий же показник маємо лише на перший квартал 2017 року. 

Але завдяки спільній роботі профільних служб, місцевих органів влади із десяти випадків карантинні зони закрили в 6 населених пунктах. Карантин триває у Лубнах, Тишках (Лубенський р-н), Великій Багачці, Якимовому (Великобагачанський р-н). Вже з наступного тижня карантин закриють у Великобагачанському та Лубенському районі. 

Як повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, найбільший ступінь виникнення та поширення АЧС у підсобних господарствах будинків-інтернатів:

— Результати невтішні. З 13 підсобних господарств — п’ять не утримуються. Це прямий ризик виникнення африканської чуми свиней. Вони мають виконати вимоги закритого режиму роботи, або ж свиней потрібно вивезти на забій.

Геннадій Пікуль Геннадій Пікуль

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Представник управління СБУ України в Полтавській області запропонував, щоб працівники їхньої структури теж брали участь у проведенні перевірок господарств та створити перелік ризикових підприємств. А потім перевірити чи дотримуються вони ветеринарних вимог. Він також зауважив, що реагувати варто до виникнення спалаху АЧС. 

Роман Товстий підтримав дану пропозицію та зазначив, що більшість підприємств Полтавщини працюють відповідально у закритому режимі. Інше питання — до підприємств, які працюють не офіційно.

— Варто посилити повноваження ветеринарів. Але і ваша співпраця для нас важлива, — відповів заступник голови облдержадміністрації. 

Також у Полтавській області зафіксували 4 випадки захворюваності тварин на сказ. Робота з подолання захворюваності триває. 

Роман Товстий Роман Товстий

— Ми, депутати облради, виділили 10 мільйонів гривень на проведення профілактики сказу. Депутатський сектор опікується тим, щоб цієї проблеми у нас не було. Від керівників господарств ми також вимагаємо іти нам на зустріч, — наголосив Роман Товстий. 

Нині проводиться тендер на закупівлю вакцини через систему «ProZorro». Після цього створять бригади по всій області, які розкидатимуть вакцину на площі 28 тис. га. У кінці квітня бригади розпочнуть роботи. Окрім того, зараз проводиться масова вакцинація собак котів та великої рогатої худоби. 

Також на нараді обговорили інші небезпечні захворювання: пташиний грип, захворювання ВРХ. Їх на території Полтавщини не фіксували. Але профілактичні заходи проводять: інформують населення, перевіряють транспорт, що в’їжджає в область.

Прес-служба Полтавської ОДА