На Полтавщині за тиждень стартує сезон полювання на хутрових звірів

У Полтавській області на початку листопада розпочнеться полювання на хутрових звірів: зайців, лисиць, тхорів, ховрахів, білок тощо. Всі нюанси, які варто знати про полювання на території Полтавської області, розповіли фахівці управління лісового та мисливського господарства.

Дату початку полювання у кожному районі треба уточнювати на місцях. Про це розповів начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко:

— Загалом з 4 листопада в області розпочинається сезон полювання на хутрових тварин. Проте, згідно змін у законодавстві, які внесенні кілька років тому, кожне господарство може розпочати у різні дні, з огляду на особливості району. Тому початок потрібно уточняти у кожному мисливському господарстві в індивідуальному порядку, — зауважив Юрій Тараненко. 

Мисливці чекають відкриття сезону з нетерпінням, а екологи в свою чергу турбуються, щоб у період полювання не відбувались порушення. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області спільно з громадськими інспекторами проводитимуть заходи з уникнення браконьєрства.

Екологи попереджають, що особи, винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно з українським законодавством. Про це розповів Керівник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко: 

— Порушники будуть платити від 102 до 1020 гривень штрафу. Для посадовців — 510 до 1530 грн. Мова як про порушення правил та термінів полювання. Звісно, у деяких випадках мова може йти і про кримінальну відповідальність, — зауважив Вадим Осипенко.

У Миргородському районі виходити на полювання можна вже за тиждень — з 4 листопада. 

— Необхідно турбуватися про наше довкілля: створювати нові ліси, слідкувати за популяціями тварин та боротися з браконьєрством. Штрафи за нанесені браконьєрами збитки у середньому збільшилися у 4 рази. Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Тож маю надію, що ми зменшимо відсоток незаконного винищення фауни, — наголосив головний лісничий державного підприємства «Миргородське лісове господарство» Артем Рябухін.

Документами на право полювання для громадян України є: 

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання. 

Зразок заяви на отримання посвідчення мисливця можна знайти на сайті Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. 

— Щодо полювання на парнокопитних, то важливо розуміти, що в Полтавській області тривали заходи щодо врегулювання популяції дикого кабана. Це пов’язано з поширенням вірусу АЧС. Тож перш ніж полювати на дикого кабана, важливо впевнитися, що це не завдасть шкоди. Враховуючи ситуацію щодо АЧС, я б рекомендував взагалі бути дуже обережним. Адже часто на мисливські господарства, де немає інфекції, її можна занести на транспорті, чи навіть на через собак, з якими ходять на полювання. Варто бути обережними та не нехтувати правилами безпеки, — розповів заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Добування мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, здійснюється за дозволом: ліцензією або відстрільною карткою, які видаються користувачем мисливських угідь.

Прес-служба Полтавської ОДА