На Полтавщині за 19,2 млн грн облаштують 20 футбольних майданчиків — депутати визначили, де саме

Футбольний газон зі штучним покриттям Футбольний газон зі штучним покриттям | Фото Миколи Лисогора

Депутати Полтавської облради визначили, де будуть облаштовані 20 футбольних майданчиків, на які з обласного та місцевих бюджетів піде 19,2 млн грн

До кінця 2017 року у 15 районах Полтавщини мають встановити 20 нових міні-футбольних полів зі штучним покриттям. Відповідний договір на їх облаштування управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА уклало 12 жовтня — одразу після того, як депутати облради визначилися із їх розташуванням.

Згідно з рішенням Полтавської облради, майданчики встановлюватимуть за наступними адресами:

 1. Глобинський район, смт Градизьк, вул. Героїв Дніпра, 91/1 (Градизька селищна рада).
 2. Зіньківський район:
  • м. Зіньків, вул. Соборності, 62 (Зіньківська спецшкола);
  • с. Покровське, вул. Миру, 61 (школа).
 3. Карлівський район, м. Карлівка, вул. Полтавський шлях (Карлівська райрада).
 4. Кобеляцький район:
  • с. Канави, вул. Центральна, 96 (школа);
  • с. Бутенки, вул. Шкільна, 37 (школа).
 5. Кременчуцький район, с. Кам’яні Потоки, вул. Центральна, 405 (школа).
 6. Лохвицький район, с. Сенча, вул. Лесі Українки, 2а (школа).
 7. Лубенський район, с. Михнівці, вул. Покровська, 5а (Засульська сільрада).
 8. Машівський район:
  • смт Машівка, вул. Ю.Печериці, 106 (школа);
  • с. Кошманівка, вул. Центральна, 2-6 (Кошманівська сільрада).
 9. Миргородський район:
  • с. Дібрівка, вул. Незалежності, 10 (школа);
  • смт Комишня, вул. Миру, 88 (школа).
 10. Пирятинський район:
  • с. Теплівка, площа Ярмаркова, 68 (Теплівська сільрада);
  • с. Березова Рудка, вул. Луценка, 40 (школа).
 11. Полтавський район, с. Коломацьке, вул. Центральна, 50 (Куликівська сільрада).
 12. Решетилівський район, с. Плоске, вул. Церковна, 1 (Плосківська сільрада).
 13. Семенівський район, смт Семенівка, вул. Садова, 1 (Семенівська ДЮСШ).
 14. Чутівський район, селище Скороходове, вул. Софіївська, 1в (Скороходівська селищна рада).
 15. Шишацький район, с. Ковалівка, вул. Семидідька, 2 (Ковалівська сільрада).

Такий перелік був узгоджений в рамках нової редакції обласної Програми розвитку фізкультури і спорту на 2017-2020 роки. Її депутати прийняли під час сесії Полтавської облради 12 жовтня. Після цього управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА уклало договір на облаштування ігрових майданчиків зі штучним покриттям.

Виконавцем стало ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» — київська фірма, заснована у 2001 році. Її засновниками та власниками Олександр та Марія Руденки. Також серед засновників є Олена Івасик, а серед власників — Олексій Лебедько. Директор підприємства Валерій Нарижний.

За даними реєстру судових рішень, фірма є фігурантом, як мінімум 5 розслідувань кримінальних проваджень за фактом махінацій із бюджетом на Одещині, Київщині та Дніпропетровщині. У двох з них слідчі прямо підозрюють «Дитячі та спортивні майданчики» у змові із посадовцями.

Згідно з Програмою, фінансування будівництва міні-футбольних полів проходить з двох бюджетів: обласного та місцевих. На кожен майданчик область виділяє по 960 тис. грн, райони — по 400 тис. грн. Тобто, з області на поля йтиме 11,2 млн, а ще 8 млн — з відповідних районів чи сільрад.

Як повідомив «Полтавщині» заступник начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Вячеслав Тягло, фінансування з місцевих бюджетів вже відбулося. За 400 тис. грн кожна місцева рада має забезпечити облаштування основи поля, огорожі та освітлення. Решту ж інвентаря закупить область.

Крім того, у проекті передбачена можливість облаштування ще двох майданчиків: у Щербанях — по вул. Перемоги та Миргороді — у школі № 9 (вул. Перемоги, 11). Якщо якась із місцевих рад зі списку не виконає свою частину з облаштування, то замість неї майданчик встановлювлять у Щербанях або Миргороді.

Згідно з технічними вимогами до полів, розмір майданчиків складатиме 22×42 м. Вони будуть вкриті волокном, зносостійкість якого відповідатиме вимогам Програми якості ФІФА для футбольних трав — не менше 30 000 XL циклів. Крім того, виконавець має передбачити демонтаж воріт без пошкодження їх та покриття.

Нагадаємо, про плани облаштувати спортивні майданчики зі штучним покриттям в області заговорили ще у січні цього року. Тоді повідомлялося, що їх буде, мінімум, 15. У березні область віднайшла кошти для 18, а згодом змогла додати ще 2 майданчика.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»