На Полтавщині з робочим візитом перебуває Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні пан Мартін Хаґстрьом

Керівництво області зустрілись з Надзвичайним і Повноважним послом Швеції в Україні паном Мартіном Хаґстрьомом з питань двостороннього співробітництва у сфері економіки.

Під час зустрічі, обговорили питання міжнародного співробітництва, реформування органів місцевого самоврядування в Україні, інвестування, економічний потенціал регіону та перспективи співпраці.

— Я вперше в Полтаві. У нас дуже важливий історичний зв’язок, і це гарна основа для налагодження більш тісної співпраці. Не усі шведи знають про Україну, але усі знають про Полтаву. Тож, разом ми будемо розвиватися у різних напрямках, — говорить посол. — Наразі, головне завдання Шведського посольства — підтримка реформ в Україні у рамках децентралізації та енергоефективності.

На сьогодні Полтавщина уже співпрацює із Швецією в одному з найперспективніших напрямків у сфері ІТ-технологій.

Розмова з Послом Швеції Розмова з Послом Швеції

— Цьогоріч, ми спостерігаємо зростання позитивної тенденції до співпраці. Ми хочемо розвивати бізнес відносини. Бо, наразі, не використовується той потенціал, який є, це, в основному, стосується експорту український товарів, — зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні пан Мартін Хаґстрьом.

У свою чергу, голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що налаштований на спільні проекти між Полтавщиною та Швецією:

— Знаково, що 300 років тому саме Швеція в образі Короля Карла підтримала ініціативу нашого Гетьмана Мазепи, який усі 22 роки боровся за створення української держави та її незалежність. 

Зараз Україна стала незалежною європейською державою, а Швеція відіграє одну із ключових місій у підтримці нашого розвитку. 

— Полтавщина — благодатна земля для інвестицій. Ми створюємо максимально комфортні умови для усіх, хто хоче почати тут бізнес. Маємо достатньо серйозний і промисловий потенціал, і аграрний сектор, і ресурсну базу починаючи від газовидобувної галузі, закінчуючи деревообробкою, — говорить Валерій Головко.

Подарунок Валерію Головку від Мартіна Хаґстрьома Подарунок Валерію Головку від Мартіна Хаґстрьома

Подарунок Мартіну Хаґстрьому від Валерія Головка Подарунок Мартіну Хаґстрьому від Валерія Головка

Тож, голова облдержадміністрації запросив шведських бізнесменів на економічний форум, який пройде у Полтаві 12 жовтня, аби обговорити напрямки подальшої співпраці. Наступного року у Полтаві проведуть Всеукраїнський книжковий фестиваль і фестиваль документального кіно. 

— Нам би було цікаво, щоб фільми шведських документалістів теж були представлені на цьому фестивалі, — говорить голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. — Ми зацікавлені в тому, щоб Полтавська область мала статус дипломатичних відносин між Україною і Швецією

Учасники зустрічі обговорили і можливість спільно створити у Полтаві Музей створення української держави під відкритим небом.

— У 2019 році ми відзначатимемо 310 років битви шведів разом із українцями під Полтавою за незалежність нашої держави. Сьогодні ми виступаємо ініціаторами створення Музею. Тому, культурну спілку Швеції та істориків ми будемо раді запросити до співпраці. Адже ми повинні розповідати правдиву історію, — підсумував Валерій Головко.

Спільне фото Спільне фото

У заході також взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Прес-служба Полтавської ОДА