На Полтавщині з початку року повністю погашено борги по зарплаті на сімох економічно активних підприємствах

У Полтавській ОДА за участі представників галузевих департаментів, Кременчуцького міськвиконкому, облпрофради та керівників підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко проінформувала про стан погашення зарплатних боргів.

Станом на 1 липня сума загальнообласного боргу склала 27,8 млн грн, що на 640 тис грн більше порівняно з початком року. При цьому кількість підприємств-боржників зменшилася і становить 29 підприємств. 

— Яка б не була ситуація в країні, на підприємстві все залежить від керівника, його вміння розбиратися в законодавстві, вести перемовини, розумінні того, в якому напрямку рухається підприємство, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Заборгованість десяти економічно активних підприємств склала 11,1 млн грн, що на 905 тис грн більше, ніж на початок поточного року. Збільшення відбулося за рахунок ПрАТ «Пласт». З початку року повністю погашено борги на сімох економічно активних підприємствах на суму 2,8 млн грн.

За оперативними даними щотижневого моніторингу станом на 24 липня статистична заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 908 тис грн.

Заборгованість 14 підприємств-банкрутів станом на 1 липня склала 16,1 млн грн — 58% загальнообласного боргу, що на 415 тис грн менше порівняно з початком поточного року. Зарплатні борги мають: 8 підприємств у процедурі ліквідації на суму 12,7 млн грн — 78,8% від загального боргу підприємств-банкрутів, 4 підприємства у процедурі розпорядження майном на суму 2,3 млн грн — 14%, 2 підприємства у процедурі санації (відновлення після банкрутства) на суму 1,1 млн грн — 7,2%.

— Завдання комісії — з’ясувати реальний стан справ, і що саме призвело до заборгованості. Потім визначаємо, якої допомоги потребує підприємство. Десь є об’єктивні причини, десь — недопрацювання керівника. Коли людина стає на посаду, вона бере на себе певні зобов’язання, — говорить Людмила Корнієнко. — Також розглядаємо питання відновлення сталої роботи підприємства, захист прав працюючих тощо.

На засіданні детально розглянули ситуацію з погашенням зарплатних боргів на найбільших економічно активних підприємствах-боржниках: ПрАТ «Пласт» — 5,6 млн грн, ПрАТ Будівельне управління № 9 «Полтаванафтогазбуд» — 1 млн грн, Державному ВНЗ «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури» — 932 тис. грн, Філії «Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» — 364 тис. грн.

Керівники підприємств проінформували про заходи, які вживаються для вирішення проблеми, та перспективи погашення зарплатних боргів.

Фахівці Департаменту агропромислового розвитку проаналізували ситуацію на підприємствах-боржниках ДП «Миргородський державний гренажний завод», ДП ДАК «Хліб України» Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1, ДП «Жовтневий спиртовий завод». 

Прийняли рішення розглянути ситуацію на зазначених підприємствах за участі представника Міністерства аграрної політики та продовольства України. Також вирішили звернутися до Мінсоц політики України з пропозицією розглянути на засіданні Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати стан виплати заробітної плати на ПрАТ «Пласт» і ПрАТ Будівельне управління № 9 «Полтаванафтогазбуд».

Управлінню Держпраці у Полтавській області доручили перевірити дотримання норм законодавства про працю в частині забезпечення своєчасної виплати заробітної плати на ПрАТ «Пласт» та Філії «Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс».

За результатами засідання галузевим департаментам та управлінням ОДА поставлені завдання забезпечити контроль за станом виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати, активізувати співпрацю з центральними органами виконавчої влади щодо вирішення питань погашення зарплатних боргів.

Прес-служба Полтавської ОДА