На Полтавщині взялися убезпечити шляхи та інфраструктурні об’єкти

Начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников Начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников

Сьогодні начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников провів нараду з фахівцями структурних підрозділів і органів, відповідальними за безпеку. Говорили про організацію заходів з попередження надзвичайних подій та незаконного втручання у роботу транспорту та об’єктів інфраструктури.

Мости Полтавщини — під постійною охороною

Йшлося, зокрема, про охорону мостів, яких у межах Полтавської області 266. В тому числі, 8 великих через основні річки. Зокрема, р. Лосна (станція Полтава), Псел (станція Яреськи), Хорол (м. Миргород), Сула.

— Їхній огляд здійснюється профільними працівниками. Єдиний міст, взятий під воєнізовану охорону — Крюківський через Дніпро. Там три пости ведуть цілодобовий нагляд, — повідомив в. о. головного інженера Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці Сергій Сулима.

Також посадовець розповів, що на ділянці Полтава Південна — Санжари, коли вантажний потяг входить у криву і скидає швидкість, сторонні особи розкрадають цінні вантажі: міндобрива, металобрухт тощо. Це налагоджена схема злочинної групи, і коли спрацьовують гальма, і машиніст з помічником виходять оглянути потяг, правопорушники встигають втекти. На відміну від швидкісних пасажирських, вантажні потяги не мають системи відеоспостереження.

— На деяких автостанціях (як Полтава-3 і Полтава-1) є відеонагляд, доступ до якого, в разі необхідності, ми надаємо правоохоронцям. Плануємо збільшити число відеокамер для охоплення всієї території, а також розмістити їх над входом, щоб фіксувати обличчя, — говорить інженер ТОВ «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко. — На Полтаві-1 працює цілодобова охорона. Інші автостанції мають значно менший пасажиропотік, тому питання щодо охорони поки що не стоїть.

З дотриманням ПДР перевізниками боротимуться жорсткіше

Сергій Бутко розповів про нелегальних перевізників у районах, які переважають число легальних. Транспортні засоби часто зупиняються на необлаштованих для зупинок місцях, створюючи аварійні ситуації. Фахівець зазначив, що необхідне сприяння Укртрансбезпеки і патрульної поліції, щоб перевіряти документи та запобігати несанкціонованим зупинкам, адже на зауваження перевізники не реагують.

В. о. заступника начальника управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Сергій Лисенко доповів, що заходи з посилення контролю за дотриманням правил дорожнього руху перевізниками ініційовані міністерством інфраструктури, а також головою Укртрансбезпеки, до травневих свят та конкурсу «Євробачення-2017». Проводиться роз’яснювальна робота, перевіряється наявність сторонніх предметів, щоб унеможливити втручання в об’єкти інфраструктури. 

В.о. заступника начальника управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Сергій Лисенко, в.о. головного інженера Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці Сергій Сулима В.о. заступника начальника управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Сергій Лисенко, в.о. головного інженера Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці Сергій Сулима

Дієвий способ, на думку фахівця, — фіксувати факти, надсилати замовнику перевезень, який двічі попередить перевізника про порушення умов договору. Третє порушення тягне за собою розірвання договору і призначення іншого перевізника.

Заступник начальника відділу оповіщення та інформатизації цивільного захисту Олександр Тимошенко повідомив, що система оповіщення працює добре, не зважаючи на застарілу апаратуру. Останні два роки фінансування утримання та обслуговування пристроїв з обласного бюджету йде безперебійно. Минулого року воно обійшлося у 700 тис. грн.

Розкрадання кабелів зв’язку загрожує системі оповіщення під час надзвичайних ситуацій

Також фахівець повідомив про проблему з постійним розкраданням кабелів, зокрема у Горішніх Плавнях. З серпня минулого року викрадено кабель зв’язку з місцевою поліцією, і його досі не відновили. Причина, на думку посадовця, у відсутності працівників, які могли б вчасно ліквідувати проблему.

— В Горішніх Плавнях це болюче питання. Тому що всі знають, за скільки хвилин, в разі прориву греблі Кременчуцької ГЕС, місто піде під воду, — зауважив Олександр Тимошенко. — Затримка інформації неприпустима. Також кабелю немає до лікарні. Додають клопоту і старі дерева, які падають і рвуть радіо-дроти, адже радіо — також складова системи оповіщення. 

Заступник начальника відділу оповіщення та інформатизації цивільного захисту Олександр Тимошенко Заступник начальника відділу оповіщення та інформатизації цивільного захисту Олександр Тимошенко

— Ми їх відновлюємо регулярно, і багато людей задіяно, але їх знову розкрадають. Полтава набирає темп, Кременчук і Горішні Плавні — катастрофічна ситуація по крадіжках кабелів, — говорить менеджер з регіональної безпеки Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» Сергій Князєв. 

Велика проблема, говорять фахівці — відкриті підвали з доступом для безхатченків до всіх кабелів. Зв’язківці за власний рахунок закривають їх, але працівники ГЖЕД збивають замки, аргументуючи, що там їхнє обладнання.

Менеджер з регіональної безпеки Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» Сергій Князєв Менеджер з регіональної безпеки Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» Сергій Князєв

— Розкрадання кабелю унеможливлює вчасне сповіщення 15,5 тис. абонентів і зворотній зв’язок із ними, — говорить начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников. — Що таке, коли райвідділ поліції не має зв’язку?

У підсумку, фахівці ОДА надали відповідні доручення щодо заходів безпеки. У першу чергу, щоб попередити виникнення надзвичайних ситуацій на стратегічно важливих об’єктах інфраструктури. Це аеропорти, залізничні та автошляхи, мости, переходи.

Прес-служба Полтавської ОДА