На Полтавщині вирубують ліси

На Полтавщині і навіть у самій Полтаві вже фіксують непоодинокі випадки вирубування дерев. Нелегальних лісорубів не лякають навіть великі штрафи.

На Полтавщині – і без того небагатій на ліси – пожвавилися незаконні вирубки деревини. Нелегальні лісоруби не гребують ані парками, ані лісосмугами, ані навіть міськими насадженнями.

Днями патрульна поліція зафіксувала незаконну вирубку у Полтаві.

“Патрулюючи вулицю Південну, екіпаж патрульної поліції біля будинку номер 2 помітив групу людей, які незаконно випилювали зелені насадження” , — повідомляє Наталія Ширіпова , прес-секретар патрульної поліції Полтави.

Як говорять у поліції, група осіб, яка скоїла злочин, намагалася втекти з місця події.

Правоохоронцями були зафіксовані знаряддя злочину та машина, на якій були нагромаджені дерева. Проїхавши на місце злочину, журналістів зустріли чоловіки, які заборонили знімати, наголошуючи, що територія є приватною.

Наразі даною ситуацією займаються слідчі. Це не поодинокий випадок таких правопорушень.

Як говорять у “Полтавському лісовому господарстві”, цього року вже зафіксовано 8 незаконних вирубок, а минулого їх було ще більше.

“За 2016 рік зафіксовано 18 випадків незаконних вирубок, майже всі були в лісах “Полтавського лісового господарства”. Порушники притягнуті до відповідальності, частина знаходиться у виконавчій службі, частина в національній поліції на розслідуванні” , — говорить Олександр Глушко , головний лісничий державного підприємства “Полтавське лісове господарство”.

У державному підприємстві “Полтавське лісове господарство” повідомили, що інколи люди плутають планову і незаконну вирубку. Якщо є підозри, то можна запитати дозвіл на вирубку або викликати правоохоронців. Як говорить лісівник, головна, відмінність між вирубками в тому, що незаконна діяльність зазвичай відбувається уночі. Тому здійснюються спеціальні перевірки.

“Є зараз дуже багато охочих, які хочуть задарма взяти дрова для опалення, продукцію для розпиловки. У зв’язку з цим проводимо рейди. Проводимо рейди самі і за участю поліції” , — говорить Олександр Глушко, головний лісівник державного підприємства “Полтавське лісове господарство”.

Як говорять у “Полтавському лісовому господарстві”, покарання за незаконну вирубку залежить від завданих збитків. Штраф за незаконну вирубку передбачає сплату від 85 до 170 грн. За завданні збитки правопорушники можуть заплатити від 113 до 10 тисяч гривень за кожне вирубане дерево.