На Полтавщині вирощують унікальну пшеницю

У Полтавській державній аграрній академії нараховують 14 різних зразків унікальної пшениці, стійких до посухи та морозів, які занесені до реєстру.

Ще 8 сортів проходять державне сортовипробування.

Так, у селі Бричківка Полтавського району є селекційні ділянки Державної аграрної академії, де вирощують нові сорти польових культур.

Процес цей складний і довготривалий, десь 18-20 років, розповів Микола Опара, професор кафедри землеробства та агрохімії ПДАА.

За рахунок селекції вирішується основне питання – це продовольча програма нашої держави. А друге, коли ми вступили в роки глобального потепління, відсутності або дефіциту вологи. Наша область знаходиться в зоні дефіциту, посушливості клімату, то якраз селекція відіграє в цьому плані досить велику роль.

Зараз на цих ділянках,  на межі трьох кліматичних зон, науковці займаються вирощуванням гороху, проса, гречки, рапсу. А найбільшу площу тут займають посіви озимої пшениці.

Щороку в академії влітку влаштовують Дні поля, запрошують фермерів та представників сільськогосподарських підприємств, які безпосередньо працюють із плодами полтавської селекції.

На сьогодні на сорти озимої пшениці аграрії роблять ставку у першу чергу, забезпечуючи високі врожаї .

Селекційні зразки також дозволяють коригувати строки посівів. Якщо раніше озиму пшеницю засівали на початку вересня, зараз – наприкінці жовтня. Це сорти, які мають високий вміст білка та клейковини.

Ці два показники, кажуть фахівці, і визначають якість зерна, та ці унікальні властивості має полтавська озимина.

[embedded content]

Місто