На Полтавщині вшанували пам’ять загиблих у Шумейковому урочищі

Керівники області, ветерани та духовенство вшанували полеглих солдат та офіцерів в урочищі Шумейкове

У День пам’яті та примирення на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове на Лохвиччині, відбулося обласне свято «Обереги пам’яті», присвячене 72-й річниці перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті та примирення.

Полеглих у Другій світовій війні воїнів вшанували хвилиною мовчання та відслужили панахиду, а до Монументу «Вічного вогню» та місця першого захоронення командуючого військом Південно-Західного фронту генерал-полковника Михайла Кирпоноса, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступники Олег Пругло та Роман Товстий, ветерани, духовенство, громадськість, депутатський корпус Лохвицької районної ради поклали квіти.

У Шумейковому урочищі У Шумейковому урочищі

Валерій Головко Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА зазначив, що День пам’яті і примирення є дуже важливим для України.

— З одного боку, ми святкуємо перемогу, а з іншого — вшановуємо тих, хто загинув у Другій світовій війні. Дуже важливо розуміти, що саме завдяки цим людям наша держава має майбутнє. Сьогодні ми схиляємо голови перед полеглими та віддаємо шану живим ветеранам. Це висока ціна за нашу свободу та майбутнє. На сьогоднішній день наймолодшому ветерану 90 років. Та й залишається їх серед нас, на жаль, усе менше й менше. Дуже приємно, що даний захід відбувся за участі великої кількості людей. Якщо ми так шануємо нашу історію, то точно маємо право на майбутнє.

Заступник голови ОДА Роман Товстий подякував ветеранам за здобуту перемогу:

— Дві бронемашини БА-10, 3 протитанкові гармати, а ще кулемети, гранати, рушниці. Це все, що лишилося в руках радянських воїнів після оборони Києва. Озброєння ворога було набагато соліднішим: десяток мінометних батарей, танки. А на відстані 12 кілометрів на Шумейкове урочище були спрямовані дула ще й далекобійних гармат. Ми маємо пам’ятати тих, хто подарував нам майбутнє.

Хореографічними постановками, художніми номерами та піснями вітали творчі колективи Лохвиччини ветеранів та усіх присутніх.

Ветеран Другої світової війни зазначив, що особливо важливо те, що на заході багато молоді, бо вони повинні пам’ятати усі ті трагічні часи і пропускати події тих років через своє серце:

— Кожен солдат, який тоді ішов в останню в житті атаку, думав про свою рідну Україну. Тут загинули більше 800 чоловік, і кожен із них хотів, щоб наша держава жила та процвітала, кожен виборював для нас мир, про що ми мріємо і сьогодні.

Великий інтерес викликали військові намети, які імітували санітарну частину воєнних часів. У них лежали поранені, яких доглядали медсестри. Усі охочі могли сфотографуватися, ознайомитися з побутом солдат під час війни. Військові в одязі 1941-45-х вели між собою неспішні розмови, курили самокрутки.

— Подія, яку ми сьогодні відзначаємо повинна вчити нас, що лише об’єднавшись навколо Батьківщини, навколо Богом даної землі, разом ми зможемо подолати ворога. Правда Божа перемогла 72 роки тому, переможе і сьогодні — наголосив Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір.

Традиційно дух воєнних років, передавала неповторна солдатська каша. А для ветеранів — обов’язкові фронтові сто грамів.

Прес-служба Полтавської ОДА