На Полтавщині врятували птаха-бугая

На території власного домогосподарства вчора мешканка смт Козельщина, що на Полтавщині, знайшла дивного пораненого птаха, який її до себе не підпускав. Жінка повідомила про знахідку до служби порятунку 101.

Бійці ДСНС, які прибули на виклик, встановили, що у птаха травмована лапка. Встановити ж різновид пернатого рятувальникам допомогли працівники Українського товариства мисливців та рибалок Козельщинського району, яких вони викликали на місце. Птах виявився з родини чаплевих – бугай.

«Через те, що на території приватного домогосподарства йому зовсім не місце, пернатого рятувальники відловили та передали для подальшого догляду працівникам УТМР», – повідомили в ГУ ДСНС у Полтавській області.

У Вікіпедії зазначають, що цей птах поширений в Європі, Азії, Африці. В Україні – гніздовий перелітний птах, окремі особини зимують.

До України прилітає в березні — квітні, відлітає в жовтні — листопаді; частина птахів зимує в пониззях Дунаю і Дністра. Інколи «бухкання» чути ще навіть тоді, коли на воді тримається лід.
Селяться бугаї в плавнях, на болотах, у заростях очерету, де весною і на початку літа чути своєрідне «бухкання» самців, схоже на рев бика.