На Полтавщині відзначили фіналістів та призерів конкурсу «Вчитель року» в номінації «Основи здоров’я»

Третій тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2019» в номінації «Основи здоров’я» стартував 4 квітня. Відзначили фіналістів та призерів 12 квітня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Змагання у фінальному турі конкурсу проходили тиждень на базі Полтавського навчально-виховного № 16 у два етапи. Відбірковий передбачав тести з фахової майстерності, практичну роботу та методичний практикум. У ньому змагалися 25 учителів з усіх регіонів України, які здобули перемогу в обласному турі.

12 найкращих продовжили змагання у фінальному етапі. Там на них чекали конкурсні випробування «Урок» та «Проект».

Директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко переконана, вчитель має навчатися протягом усього життя. А будь-який конкурс чи змагання — стимул до успіху. 

Олена Харченко переконана, вчитель має навчатися протягом усього життя Олена Харченко переконана, вчитель має навчатися протягом усього життя

— Педагог має бути цікавим як для самого себе, так і для учнів. Вчитель працює з молоддю, і якщо він не буде самовдосконалюватися впродовж усього життя, не крокуватиме нога в ногу з часом — не буде цікавим для учнів, — додала Олена Харченко.

Відповідальні за проведення третього туру конкурсу — Департамент освіти і науки Полтавської ОДА та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського (ПОІППО). 

— Ми дуже хвилювалися, адже проводити фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дуже відповідальна та водночас дуже почесна місія. Ми доклали чимало зусиль, аби все пройшло на найвищому рівні. Сподіваюся, нам це вдалося. Я вдячний всім відділам освіти районів і міст Полтавської області за допомогу в організації, — прокоментував директор ПОІППО Віталій Зелюк.

Марина Гриньова та Віталій Зелюк Марина Гриньова та Віталій Зелюк

Оцінювали конкурсантів науковці, вчителі основ здоров’я. Основні критерії — професійна майстерність та новаторство конкурсантів, уміння використовувати тренінгові форми викладання предмета, інтерактивні методи навчання для формування й розвитку в учнів умінь і навичок здоров’язбереження.

3 місце посіла Ірина Гридасова з Петрівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. — гімназія» Кіровоградської області, 2 місце — Світлана Прус із Запорізького ліцею № 34, а переміг Василь Дяків із Заліщицької державної гімназії Тернопільської області.

Лауреати конкурсу Лауреати конкурсу

На питання «Чи маєте секрет успіху?», Василь Дяків відповів схвально. Говорить, це на підсвідомому рівні.

— Кожен вчитель має певний набір секретів, які не можливо пояснити. Головне любити дітей і тоді з ними завжди буде взаємодія. Є частина таємниць, які йдуть спонтанно, від душі. Якщо ти вчитель за покликанням, то як би ти не готувався та не продумував урок, все рівно є те, що пояснити неможливо, — розповів переможець конкурсу «Вчитель року» в номінації «Основи здоров’я».

Полтавщину в конкурсі представляла вчителька з основ здоров’я Горішньоплавнівської ЗОШ № 2 Наталія Масляник. Вона отримала відзнаку в номінації «Найкраще використання психологічних методик». На її думку, для перемоги їй не вистачило досвіду та майстерності. Трохи підвело й здоров’я.

Полтавщину представляла Наталія Масляник із Горішньоплавнівської ЗОШ № 2 Полтавщину представляла Наталія Масляник із Горішньоплавнівської ЗОШ № 2

— Я захворіла під час конкурсу. Складно було на ліках та з температурою вести урок та виконувати практичне завдання. Тепер знаю, що треба краще піклуватися про себе, особливо коли ти вчитель «Основ здоров’я». Буду далі розвиватися, вдосконалюватися. Обов’язково передивлюся конкурсні уроки свої і колег, проаналізую. Взагалі я рада, що взяла участь у конкурсі. Це дуже корисний досвід, велика перемога над собою, — поділилася враженнями Наталія Масляник.

Найближчим часом повторно брати участь у конкурсі Наталія Масляник не збирається. Говорить, треба відновити затрачені ресурси. Проте в майбутньому обов’язково продовжить боротьбу за звання «Вчитель року».

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА