На Полтавщині відкрився Інтеграційний літній табір

На Полтавщині відкрився Інтеграційний літній табір На Полтавщині відкрився Інтеграційний літній табір

Інтеграційний літній табір протягом 12-ти днів діятиме на базі дитячого табору «Орлятко», що в селі Матвіївка Котелевського району. Він розрахований на відпочинок та оздоровлення дітей з аутизмом чи іншими особливостями розвитку. У таборі вони перебуватимуть разом зі своїми батьками.

Цьогоріч Інтеграційний літній табір працюватиме уже вдруге. Минулого року в закладі оздоровилося 20 дітей, цього літа — їх вдвічі більше. Табір був створений за ініціативи засновниці «Благодійного фонду «Зернятко» Людмила Іващенко:

— Інтеграційний літній табір — це така собі корекційно-розвивальна програма. Її головною метою є інтенсивна соціально-психологічна корекція розвитку дітей з розладами аутичного спектру. Цьогоріч у нас оздоровлюватимуться діти віком від 3-х до 10-ти років.

Цьогоріч 40 сімей, що мають дітей з аутизмом, оздоровлюватимуться у таборі Цьогоріч 40 сімей, що мають дітей з аутизмом, оздоровлюватимуться у таборі

Для досягнення мети досвідчені фахівці розробили комплекс занять і спільних заходів:

  • Іпотерапія — щоденні заняття, що включають в себе спеціальні ігри та вправи на конях.
  • Аніматори, що кілька разів на тиждень приїжджатимуть до табору з власними костюмованими програмами та квестами.
  • Майстерня — ліплення з глини, виготовлення картин з пластиліну.
  • Ранкова спортивна гімнастика — ігрові вправи, спрямовані на фізичний та емоційний розвиток, підвищення рівня оволодіння соціально-комунікативними навичками.
  • Ігрова терапія — групові фольклорні ігри: хороводи, сюжетно-рольові ігри та інше.
  • Ізостудія — малювання різними фарбами та техніками, аплікації.
  • Заняття з піском та водою в природніх умовах.
  • Кінезотерапія — спільне переміщення в межвх табору, долання перешкод, фізичні вправи.
  • Театралізовані постановки казок за участі дітей та батьків.

— За умов активної участі в інтенсивних корекційно-розвивальних програмах, батьки набувають душевної сили та певної педагогічної компетентності, а діти підвищують свою комунікабельність, знаходять нових друзів, стають більш товариськими. А це дуже важливо в розвитку таких діток, — додала Людмила Іващенко.

Євгенія Яворенко з донькою Алісою в Інтеграційному літньому таборі вже вдруге Євгенія Яворенко з донькою Алісою в Інтеграційному літньому таборі вже вдруге

Євгенія Яворенко разом зі своєю семирічною донечкою Алісою в Інтеграційному літньому таборі відпочивають та оздоровлюються уже вдруге. Такі корекційно-розвивальні програми дуже необхідні для дітей з особливостями розвитку, бо коли малечою займаються — це вже прогрес.

— Це табір багато чого нам дав. Вклад фахівців у розвиток наших дітей неоціненний. Окрім того, діти між собою спілкують, батьки також. А спільно, як відомо, знайти правильне вихід та рішення набагато простіше.

У таборі малеча відпочиватиме та оздоровлюватиметься У таборі малеча відпочиватиме та оздоровлюватиметься

Кошти на проїзд, харчування та проживання виділили з обласного бюджету Кошти на проїзд, харчування та проживання виділили з обласного бюджету

У таборі перебуватимуть дітки від 3-х до 10-ти років У таборі перебуватимуть дітки від 3-х до 10-ти років

Протягом усього перебування проживатимуть та харчуватимуться діти та батьки безкоштовно. На це з обласного бюджету виділили 130 тис грн.

— Ці кошти спрямували для того, щоб батьки не хвилювалися за те, де б взяти гроші. Адже їхня увага має бути зосереджена лише на своїх дітках. Впевнена, що це все не даремно, — зазначила Наталія Шкоденко, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, начальник відділу у справах сім’ї та молоді.

На відкриття завітала і Наталія Шкоденко, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА На відкриття завітала і Наталія Шкоденко, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

Інтеграційний літній табір діє вдруге і вдруге на базі табору «Орлятко». І його директор Іван Вовнянко дуже пишається цим:

— Чужого горя не буває, — наголошує директор табору «Орлятко». Допомагати дітям — наш обов’язок. Тож буду радий, якщо і наступного року Інтеграційний літній табір діятиме саме на базі «Орлятка».

Інтеграційний літній табір діятиме 12 днів Інтеграційний літній табір діятиме 12 днів

Інтеграційний літній табір в «Орлятку» — це вже четверта зміна. Дітки третьої зміни з 21-денним перебуванням виїхали кілька днів тому. Всього за 3 зміни у таборі «Орлятко» цьогоріч оздоровилося близько 600 дітей.

Прес-служба Полтавської ОДА