На Полтавщині відбулося традиційне обласне «Свято Веселої мудрості»

Виступи творчих колективів на початку свята Виступи творчих колективів на початку свята

У Семенівському районі, в селі Веселий Поділ, сьогодні пройшло «Свято Веселої мудрості». На захід завітали голова Полтавської ОДА Валерій Головко, а також представники обласної, районної та місцевої влади.

Фестиваль проходить вже 26 років поспіль на батьківщині відомого байкаря Леоніда Глібова. Дійство розгортається на території однойменного лісопарку. На головній сцені заходу виступили хореографічні колективи, актори розповіли історію свого краю, влаштували театралізоване дійство за участю героїв періоду життя Леоніда Глібова. Виступали перед гостями свята й персонажі байок митця. 

— Радий бути тут сьогодні. Цей фестиваль вже став традиційним. Але ми маємо його розвиток і поширення всіляко підтримати. З нагоди такого свята всім присутнім зичу гарного настрою, — виступив перед місцевою громадою Валерій Головко. — У час, коли в країні трагедія, у нас війна, ми маємо бути разом, не зупинятися та зміцнювати нашу державу. Зараз будуються дороги, зводяться школи, лікарні. Це робиться у той час, коли на Сході тривають бойові дії. І наш з вами обов’язок — невпинно працювати та робити нашу країну міцнішою. 

Головна сцена фестивалю Головна сцена фестивалю

Початок свята Початок свята

Привітання від Голови Полтавської ОДА Привітання від Голови Полтавської ОДА

Відзначив Валерій Головко і очільницю селищної ради Людмилу Милашевич. Голова ОДА впевнений, що вона — приклад керівника високого рівня, адже зуміла об’єднати громаду та мотивувати людей. У день «Свята Веселої мудрості» Людмила Милашевич святкувала день народження, тож керівник області подарував їй з нагоди іменин булаву. 

— Булава — це символ влади. Бажаю пані Людмилі, щоб вона її достойно несла та завжди опікувалась своєю громадою. Ця жінка — як мати для мешканців ОТГ, — підсумував Валерій Головко. 

У рамках свята також проходить обласний конкурс читців-гумористів, який популяризує творчість Леоніда Глібова, слугує подальшому розвитку аматорського художнього читання та виявляє творчий потенціал молодих виконавців. В конкурсі беруть участь читці-гумористи з населених пунктів області та району, без вікових обмежень. 

Виступи творчих колективів Виступи творчих колективів

Інна Іщенко, Валерій Головко, Олена Харченко Інна Іщенко, Валерій Головко, Олена Харченко

На заході також виступили професійні та аматорські колективи з Хоролу («Світоч» районного будинку культури), чоловічий гурт «Куми» з села Чорнухи, заслужений артист естрадного мистецтва Олексій Похвала зі столиці. Поблизу пам’ятника Леоніду Глібову відбулися виставки робіт народних умільців, конкурси для дітей та дорослих: «Господарка зеленого гаю» та «Козацькі забави». 

— Семенівка сьогодні, безперечно, знаходиться на передових позиціях. І з точки зору економічного, й інфраструктурного розвитку. Я особисто контролював, як проходив процес об’єднання, як громада, не покладаючи рук, будує своє майбутнє. А тим, хто працює та не бариться, завжди хочеться допомагати, — сказав голова Полтавської облдержадміністрації.

Довідково:

Семенівська територіальна громада утворена в жовтні 2015 році внаслідок об’єднання Семенівської селищної та Вереміївської сільської рад. На території громади функціонують: дві школи, три дитячих садочки, поліклініка, ФАП, станція екстреної медичної допомоги, три будинки культури, три бібліотеки та заклад фізичної культури.

Прес-служба Полтавської ОДА