На Полтавщині успішно реалізують Програму підтримки аграрного комплексу

У Глобинському районі сьогодні відбулося виїзне розширене засідання колегії Полтавської ОДА. В межах наради обговорили виконання Програми розвитку аграрного комплексу області та дотримання місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування природоохоронного законодавства.

У Полтавській області з 2016 року діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками. ЇЇ головна мета — сприяння зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для розвитку індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку села та якості життя в сільській місцевості. 

Минулого року на виконання цієї програми виділили 1,2 млн грн з обласного бюджету, а також майже 600 тис. — з місцевих. На думку голови Полтавської ОДА Валерія Головка, в умовах децентралізації особливо важливо підтримувати сільськогосподарських виробників та розвивати аграрні підприємства області. 

— Саме на селі місцеві бюджети формують агропромисловий комплекс. Дуже важливо, щоб частина грошей з місцевих бюджетів йшла не лише на розбудову об’єктів інфраструктури, а й для підтримки наших виробників. Я радий, що зараз робота департаменту АПК має чітку позитивну тенденцію, — сказав Валерій Головко.

На 2017 рік на виконання даної Програми передбачено 7,5 млн грн. З обласного бюджету вже виділили 1,5 млн грн. З них півмільйона — субвенції районним бюджетам. Після моніторингу поданих представниками райдержадміністрацій пропозицій, на друге півріччя цього року планується збільшення фінансування. 

— Я хочу наголосити на важливості підтримки виробників з Полтавської області. Говорячи про переробників, хочеться звернути на це увагу очільників департаменту соцзахисту та освіти. Необхідно забезпечувати харчування в школах та інших навчальних закладах саме продуктами, виробленими на Полтавщині, — переконаний Валерій Головко. — Зараз в області є підприємства, де високотехнологічне виробництво, а продукція та сировина мають європейський рівень якості. Але розвиватись ще треба. Ми маємо популяризувати виробника полтавського походження. Це треба розуміти і підтримувати таких підприємців при формуванні бюджету.

Візит на переробне підприємствоВізит на переробне підприємство

Очільник департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов розповів про виконання Програми протягом 2016-2017 року:

— За цей період посадили 19,7 га нових насаджень садів та ягідників за інтенсивними технологіями у Великобагачанському, Диканському, Решетилівському районах. В тому числі заклали 13 гектар ягідника для вирощування органічної продукції.

У садівництво вклали близько 1,76 млн грн інвестицій. З них 1,4 млн — власні кошти, а 287,4 тис. грн — гроші з обласного бюджету.

Окрім того, у 2016 році, завдяки дії Програми, на земельній ділянці Державного навчального закладу «Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. Боровенського» заклали 1,7 га ягідних насаджень (малина та смородина). 

— Це дасть можливість студентам вивчати на практиці інтенсивні технології вирощування плодово-ягідних насаджень та вести кваліфікаційну підготовку кадрів для садівничих підприємств області, — пояснив Сергій Фролов.

У 2017 році в шести районах планують закласти сади та ягідники на території навчальних закладів, із залученням коштів місцевих та обласного бюджетів. В Пирятинському районі, на території 13 шкіл, вже висадили сади та ягідники. Ще на території п’яти навчальних закладів роботи планують восени.

Засідання колегії Засідання колегії

Сергій Фролов Сергій Фролов

Також під час колегії обговорили успіхи з підтримки сільськогосподарської дорадчої діяльності. Зараз в області діє 18 обслуговуючих кооперативів із 46 зареєстрованих. Діючі налічують близько півтисячі членів та понад півсотні працівників. 

— Наприклад, на Полтавщині є кооператив, який об’єднав 11 людей — учасників АТО та їх сімей. Використовуючи куплене обладнання та особисте майно членів кооперативу, в цьому році вони обробили та засіяли близько 40 га землі, — розповів Сергій Фролов.

Також на засіданні обговорили виконання природоохоронного законодавства місцевими органами виконавчої влади. Зокрема, наголосили на важливості налагодження системи роздільного збору твердих побутових відходів, а також їх утилізації. 

— Для нас одне з найбільших пріоритетних питань — вжиття всіх необхідних природоохоронних заходів. Робота триває, але необхідно, щоб всі розуміли свою відповідальність. Щоб органи місцевого самоврядування зважали на те, що ми спільно маємо надавати мешканцям якісні послуги зі збирання сміття та не чекати, що за нас це зробить хтось інший, — переконаний голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА