На Полтавщині усі навчальні заклади готові до навчального року

Сьогодні у Полтавській ОДА на апаратній нараді обговорили питання соціального захисту населення та готовність освітніх закладів до 1 вересня.

Питання соціального обслуговування в області не втрачає своєї актуальності. Згідно статистичних даних, 30% населення — особи похилого віку, які знаходяться на пенсійному забезпеченні. На Полтавщині діє найбільш розгалужена мережа територіальних центрів із надання соціальних послуг. Вони створені у кожному районі й місті й активно працюють. Дві основні форми надання соцпослуг: будинки-інтернати та догляд на дому. Перевага останнього — економія бюджетів всіх рівнів. 

— 30% від загальної кількості ми обслуговуємо соціальними робітниками. В Україні цей показник складає 10%. Також ми спільно з органами місцевого самоврядування працюємо над впровадженням нових необхідних для населення соцпослуг. Пріоритет — обслуговування на дому, бо саме ним охоплено 19 тисяч громадян. Це перспективна форма обслуговування, бо альтернативою є тільки будинки-інтернати системи соціального захисту, — розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко Людмила Корнієнко

Подальшого розвитку потребує досвід із надання побутових послуг, особливо у сільській місцевості. Так, територіальними центрами надається комплекс побутових послуг. Це швачка, чоботар, перукар, прання білизни та інші необхідні послуги. 

— Людина повинна вчасно і комфортно добиратися до закладів соціального спрямування та медичних установ. Тому прошу звернути увагу місцевого самоврядування та голів ОТГ, що питання надання соціальних послуг, дуже важливе. І ми повинні покращити рівень обслуговування в області, — прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Роман Товстий Роман Товстий

Актуальне направлення і наближення соціальних послуг до населення. Вже створили 35 філій територіальних центрів, які, окрім послуг, надають нові робочі місця. Як приклад, Миргородський район, який створив 6 філій та 15 додаткових робочих місць. 

Також в області впроваджене соціальне таксі. За І півріччя поточного року надали послуги 1500 особам з інвалідністю. Виділили 2,5 млн грн з обласного бюджету, на які придбали спецавтомобілі, обладнані підйомниками у Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районах і Пришибській ОТГ. 

— Ми активно працюємо із усіма ОТГ. Найбільш приємна форма надання соцпослуг — територіальні центри соціального обслуговування, які мають необхідну матеріально-технічну базу. Ще одна форма обслуговування, яку запровадять з наступного місяця, — обслуговування із одночасного надання соціальних і медичних послуг. Таку форму запровадять у віддалених населених пунктах. Для цього також в області є пересувні комплекси. А соціальні служби надалі впроваджуватимуть нові види соцпослуг, — прокоментувала Людмила Корнієнко.

На нараді у Полтавській ОДА На нараді у Полтавській ОДА

На апаратній нараді також обговорили освітнє питання — підготовку закладів освіти області до нового 2018/19 навчального року. 

За словами директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олени Харченко, заклади освіти області готові до початку нового навчального року, скоро почнеться освітній процес. 

— До 25 серпня маємо завершити комісійні перевірки із оформленням відповідних актів. Протягом літа педагогічна громада разом із батьками та органами влади зробили багато для вдалого старту проекту «Нової української школи». На 1 вересня 2018-2019 навчального року очікуємо рекордну кількість першокласників. Їх має сісти за парти 15 тис. 100 учнів. Це рекордний показник за останні три роки, — розповіла Олена Харченко. 

Для вдалого старту «Нової української школи» отримали 15 тис. 157 наборів LEGO. Кожна дитина отримає такий набір для своєї пізнавально-розвивальної діяльності у процесі навчання. Також цього року держава дала велику субвенцію — більше 48 млн грн. Із них більше 12 млн грн — на підготовку вчителів, 35 млн 656 тис. грн — на придбання оргтехніки, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів, меблів. Наразі меблі закупили в усі навчальні заклади, триває освоєння державної субвенції. Місцеві бюджети також додали кошти для успішного старту нового навчального року. 

Прес-служба Полтавської ОДА