На Полтавщині, у рамках пілотного проекту, допомагатимуть у працевлаштуванні малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам

Сьогодні у Полтаві відбулася селекторна нарада з питань практичної реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Участь у селекторі взяли керівники області, представники Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Полтавського обласного центру зайнятості.

Забезпечити роботою малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб — основна мета пілотного проекту. І Полтавщина стала одним із трьох регіонів, де цей проект реалізовуватиметься. Як це краще зробити обговорювали на селекторній нараді у Полтаві.

— У нас в регіоні понад 12 тисяч малозабезпечених сімей, тобто сімей, у яких середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму. Тому цей проект дуже важливий, адже може поліпшити ситуацію, — розповіла Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості.

Проект надає інструмент для заробітку Проект надає інструмент для заробітку

На реалізацію проекту передбачено 20 млн грн. Їх спрямують на вирішення проблеми щодо працевлаштування малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб.

— Процес відбуватиметься наступним чином — підприємці створюватимуть додаткові місця для малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, за що отримуватимуть преференції: оренду приміщення за зниженими ставками чи грошову компенсацію, або ж учасники проекту матимуть можливість отримати поворотну фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, — зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

За умовами проекту, розмір поворотної фінансової допомоги, тобто безвідсоткового кредиту — 40 прожиткових мінімумів, а це близько 60 тис грн. Ці кошти учасники проекту повинні будуть повернути за 3 роки.

— Це дуже хороший проект, адже його учасники матимуть можливість не лише знайти хорошу роботу, а й започаткувати власний бізнес, на який, можливо, у них раніше не вистачало коштів. Можна навіть сказати, що цей проект надає інструмент для заробітку грошей, а це куди краще за разову фінансову допомогу, — додала Катерина Клавдієва.

Щоб отримати кошти на започаткування власної справи не обов’язково мати вже готовий бізнес-план, головне, аби була ідея. А вже описати її на папері та втілити у життя — допоможуть фахівці. 

Учасники селектору Учасники селектору

— Взяти участь у пілотному проекті можливість мають малозабезпечені та внутрішньо переміщені особи працездатного віку, які не працюють. Для цього їм потрібно звернутися до найближчого управління соціального захисту населення або ж до обласного центру зайнятості, — повідомив Олег Пругло.

На разі механізм реалізації пілотного проекту не працює у повній мірі і бажаючих взяти у ньому участь доки небагато. Це через низьку проінформованіст. Фахівці поставили собі за мету: до кінця літа допомогти з працевлаштуванням якнайменше тисячі малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам.

Окрім Полтавщини, участь у пілотному проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб візьмуть Харківська та Львівська області.

Прес-служба Полтавської ОДА