На Полтавщині цьогоріч добудують 35 багатоповерхівок

Цього року на Полтавщині планують ввести в експлуатацію 179 тис. м² житла, це на понад 30% більше, ніж минулого року.

Про це вчора під час апаратної наради повідомив начальник Управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА Олександр Панков.

Із загального обсягу планується добудувати 35 багатоповерхівок площею 166,8 тис. м². Їх будівництво переважно здійснюють приватні підприємства із залученням коштів інвесторів. Найбільше багатоповерхівок введуть в експлуатацію у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Полтавському районі. 

Зокрема у Полтава планують добудувати 14 будинків площею 81,2 тис. м², що в понад 3 рази більше, ніж введено минулого року. 

У Кременчуці мають добудувати 6 будинків площею 25,3 тис. м² (у 2,2 рази більше, ніж минулого року). У Горішніх Плавнях планують завершити будівництво будинку на розі вулиць Конституції та Першопрохідців загальною площею 2,4 тис. м². У Лубнах — добудувати житловий будинок на Грушевського, 10. А у Миргороді завершити будівництво на П. Мирного, 3.

Апаратна нарада

В ході апаратної наради В ході апаратної наради

Серед районів області багатоповерхівки будують лише в Полтавському. На 2017 рік заплановано добудувати 8 об’єктів площею 39,5 тис. м²: у Розсошенцях та Щербанях. 

— Основною проблемою для галузі є фінансування. Зростає собівартість будівництва, значну частину якої становлять ціни на будівельні матеріали. Подорожчання будматеріалів пов’язано з ростом цін на енергоносії. Позначиться на ціні квадратного метру і зростання мінімальної заробітної плати, — зауважив Олександр Панков. 

З метою розвитку житлового будівництва на Полтавщині діють програми підтримки, зокрема забезпечення молоді житлом, пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників, будівництва доступного житла.

Олександр Панков Олександр Панков

Новим поштовхом для будівництва є децентралізація, яка дозволяє збільшити місцеві бюджети. Очікується, що кошти використають і на розвиток житлового будівництва для пільгових категорій громадян, які перебувають на квартирній черзі та потребують поліпшення житлових умов. Реалізація цих заходів дасть можливість збільшити обсяги будівництва та зменшити кількість об’єктів незавершеного будівництва, а також залучити позабюджетні кошти.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що завданням для управління є продовження роботи щодо розблокування системи надання іпотек та її спрощення. А органи місцевого самоврядування мають активно контролювати процес будівництва.

Валерій Головко Валерій Головко

— Вони мають не тікати від відповідальності, а навпаки регулювати цей процес, починаючи з обговорення, виділення земельної ділянки, експертизи проекту, будівництва і його закінчення, — наголосив голова Полтавської ОДА.

Прес-служба Полтавської ОДА