На Полтавщині торговець зброєю отримав 5 років умовно

Колишній засуджений, який торгував зброєю разом із колишнім та діючим співробітниками поліції Полтавщини, уклав угоду з прокурором і отримав 5 років умовно

Глобинський райсуд Полтавської області виніс вирок полтавцю Олегу Грицюку, який торгував зброєю у регіоні. 21 лютого суддя Алла Олефір затвердив його угоду з прокурором і засудив до 5 років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Олега Грицюка затримали наприкінці жовтня 2017 року разом із двома спільниками — колишнім начальником Управління громадської безпеки УМВС України в Полтавській області, полковником міліції та автослюсарем Головного управління Нацполіції. Усіх трьох мешканців області підозрювали у торгівлі зброєю.

За даними реєстру судових рішень, з січня по жовтень 2017 року Олег Грицюк придбав у невідомих зброю та патрони, які зберігав у себе вдома:

  • 2 пістолети виготовлені на базі пневматичного пістолета МР-654К Baikal;
  • 3 пістолети конструкції Токарева (ТТ);
  • 2 револьвери «Наган»;
  • автомат Калашнікова (АКС-74У);
  • 13 патронів калібру 5,45×39 мм (по 5 грн/шт);
  • 14 патронів калібру 7,62 мм;
  • 20 патронів 12-го калібру;
  • 1 патрон для пістолету калібру 7,62 мм (по 9 грн/шт).

Упродовж червня, липня та у жовтні Олег Грицюк передав частину зброї у Глобине чоловіку, в якого придбав патрони. Пістолети та револьвери він відправляв у згортках маршрутним таксі Кременчук — Глобине — Полтава. Таким же чином, через водія, він отримував кошти за зброю. За кожен перероблений МР-654К Baikal він взяв 12 тис. грн, за пістолет ТТ — $1000.

Крім того, 20 жовтня Олег Грицюк продав Руслану Левченку пістолет ТТ за $200. Обмін відбувся у Полтаві біля кафе «Медок» по вул. Київське шосе, 31. 24 січня 2018 року Левченко отримав за придбання зброї вирок. Його засудили до 5 років умовно.

Після останньої передачі зброї у Глобине маршруткою Олега Грицюка затримали. У його помешканні знайшли ще два «Нагани», АКС-74У, пістолет ТТ та усі вказані вище патрони. Крім того, з’ясувалося, що чоловік вже має одну судимість. 6 липня 2004 року Білоцерківський райсуд Київської області засудив його до 8 років ув’язнення із конфіскацією половини майна за розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень (ч.4 ст.187 ККУ). 29 січня 2010-го його звільненили умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 10 місяців 21 день.

19 січня Олег Грицюк у присутності свого адвоката Григорія Фелоненка уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Саме її і затвердила суддя Алла Олефір. Вона визнала його винним у незаконному поводження зі зброєю та боєприпасами (ч.1 ст.263 ККУ). Суд призначив йому 5 років ув’язнення, звільнивши від відбування покарання з іспитовим терміном 2 роки.

Зазначимо, що імена спільників засудженого — колишнього та діючого співробітників поліції поки невідомі. Наразі жоден з них вироку не отримав.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»