На Полтавщині синоптики порівняли квітневі морози 2017 та 1979 років

Спеціалісти проаналізували можливий вплив нещодавніх морозів на врожайність сільгоспкультур

На сьогодні на Полтавщині отримано сходи ячменю та вівса на 90% площ, гороху — на 40% площ, цукрових буряків — на 43% площ. Кукурудза та соняшник ще не зійшли. За попередніми даними, посіви ярих культур на сьогодні ще не постраждали. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА.

Слід відмітити, що аналогічні погодні умови були в 1979 році. Тоді урожайність сільськогосподарських культур була нижчою середньорічних.

За даними метеостанцій Полтавської області, мінімальна температура повітря у ніч з 19 на 20 квітня знижувалася по метеостанції Гадяч — до -2°C морозу, Лубни — -1°C морозу, Веселий Поділ (Семенівський район) — до -1°C морозу, Полтава — до -2°C морозу, Кобеляки — -3°C морозу. Заморозки у повітрі відмічалися впродовж 6 годин у південних та центральних районах області (з 3 до 9 години), на півночі та північному заході — 3 годин. На висоті 2 см від поверхні ґрунту була зафіксована температура -1..-5°C морозу. Заморозки у повітрі можна віднести до короткотривалих, на ґрунті — до заморозків середньої тривалості.

Загрози для озимих зернових та ранніх ярих зернових та зернобобових культур заморозки цієї ночі не завдали. Зниження температури повітря та ґрунту, яке відмічалося на більшій частині території області, може завдати шкоди плодовим деревам, які перебувають у фазі цвітіння, кущам та раннім сортам суниці, які вже цвітуть.

Погодні умови, які відмічалися в районах області, негативно вплинуть на плодові дерева та кущі, можливо призведуть до зниження врожайності зернових та зернобобових культур.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»