На Полтавщині створюють туристичний маршрут, пов’язаний із Олександром Довженком

Працівники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації провели виїзне обстеження потенційного об’єкта культурної спадщини та організації просвітницького маршруту, присвяченого Олександру Довженку, що в селі Яреськи Шишацького району. Так співпало, що поїздка відбулася якраз до 90-річчя з часу зйомок кінофільму «Земля».

– До Департаменту звернулася місцева жителька й повідомила, що в Яреськах пустує садиба, яка була побудована на місці народного театру Трощинського. В ньому колись бував Гоголь, а батько Гоголя грав ролі в різних постановках, – розповідає начальник відділу розвитку туризму, музейної справи, заступник начальника управління Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Лілія Федорченко.Яреськівці хочуть у цьому будинку зробити музей і кімнату, пов’язану з діяльністю кінорежисера Довженка, і перенести туди його речі: друкарську машинку, солом’яний бриль та інше. Бо нині народний музей у Яреськах розташований у кімнаті дитячого садка.

Спільно з представниками місцевих органів влади та працівниками культури і туризму гості з Полтави оглянули не тільки вищезгаданий будинок, а й інші об’єкти, які можна буде включити до туристичного маршруту, пов’язаного з діяльністю Довженка. Нагадаємо, що відомий режисер зняв на Полтавщині 3 фільми («Земля», «Щорс» і «Арсенал») і прожив тут близько 10 років!