На Полтавщині створять нову програму містобудівного кадастру для розвитку регіону та привернення інвесторів

У Полтаві створюватимуть нову програму для розробки містобудівного кадастру. Це обговорили на нараді за участі заступника очільника Полтавської ОДА Олега Пругла та заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектори та ЖКГ ПОДА Ірини Особік.

Полтавська область перша з-поміж інших запровадила програму створення та впровадження містобудівного кадастру. На її виконання розгорнули та частково наповнили геопортал. Там розміщувалася містобудівна інформація по території області. Зараз цей портал тимчасово не працює. Тому постало питання створення нової програми розробки кадастрової карти та її наповнення містобудівною документацією.

Містобудівний кадастр — державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію. Там легко знайти детальну інформацію про будь-який населений пункт, вулицю чи будівлю в області. Це така собі «карта» для швидкого отримання інформації: від масштабу визначеної території до кількості населення, яке проживає поруч. Також можна дізнатися наявність та стан розвитку інфраструктури, автотранспортних магістралей, чи інженерних комунікацій. 

Крім того, система вміщає інформацію про земельні, водні та лісові ресурси на різних рівнях: від сільських та селищних рад до державного. Для цього виготовляються комплексні схеми області, районів, генеральні плани населених місць та детальні плани територій. У Полтавській області обсяги проектування таких планів з 2015 року зросли у кілька разів. 

Ірина Особік та Олег Пругло Ірина Особік та Олег Пругло

Наприклад, у тому ж 2015-му по області розробили та розглянули лише 3 генеральних та 13 детальних планів. За два роки ця цифра збільшилася: 41 генеральний та 26 детальних планів.

Така позитивна динаміка є і цього року. Лише за півроку архітектурно — містобудівна рада ПОДА розглянула та рекомендувала до затвердження 26 генеральних та 31 детальний плани. А на початок липня уже заявила до розгляду 15 та 8, відповідно. 

Також уже затверджені схеми планування територій Кременчуцького, Козельщинського та Миргородського районів. Крім того, історико-архітектурні опорні плани Полтави, Миргорода, Лубен, Лохвиці та Хорола.

За словами заступника директора Департаменту будівництва Ірини Особік, проводиться робота і в новостворених об’єднаних громадах. 

Завдяки такому кадастру з’являється можливість оперативного формування інформаційних довідок по затребуваній тематиці. Такі довідки можуть містити інформацію щодо місця та точного розташування території, її фізичних та ресурсних параметрів. Керівництво області, наприклад, може одразу отримати повний інформаційний пакет даних у яких населених пунктах є можливість збудувати амбулаторію.

— Якщо керівництво області вирішує збудувати амбулаторію, то немає необхідності їздити по визначеному району та шукати місце її розташування, яке б ідеально підійшло для будівництва та задовольнило б населення. Такі питання вирішуються, образно кажучи, «в два кліка». Можна просто зайти на портал, де вся ця інформація вже є і сформувати відповідну інформаційну довідку. Це також сприятиме розвитку нашої області, — додає Ірина Особік.

Учасники наради Учасники наради

Також це полегшить роботу із залученням інвесторів на Полтавщину. Адже так вони матимуть всю необхідну для розвитку бізнесу інформацію по розташуванню населення та спроможності регіону.

Основою для створення такого кадастру є містобудівна документація. Вона містить всю необхідну інформацію: про цільове призначення територій, про дозволи на забудови окремих ділянок. Також інформацію щодо самочинного будівництва, про земельні, водні, та інші природні ресурси, навантаження транспортної мережі та її перспективний розвиток. А також інформацію щодо розміщення поблизу заводів чи підприємств або господарств.

— Містобудівна документація — це основний документ, за яким ми можемо розвивати не тільки села, а весь регіон. І також визначити для області пріоритетні напрямки в будівництві, — говорить директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан.

Прес-служба Полтавської ОДА