На Полтавщині створять музей одного з перших інженерів-артилеристів

На Полтавщині створять музей одного з перших інженерів-артилеристів.

Військові ракети, установки залпового вогню і пристосування для наведення їх на ціль – винаходи двохсотлітньої давності, зроблені Олександром Засядько. Він народився в с. Лютенька Гадяцького району. Зараз на його батьківщині громада села та краєзнавці працюють над створенням музею конструктора ракет, – повідомляється на сайті Гадяцької райдержадміністрації.

У селі є двоповерхова будівля 1903-го року. Раніше тут була школа. Зараз приміщення не використовують більше двох десятиліть. Після ремонту на другому поверсі планують обладнати краєзнавче відділення. Різним періодам життя Олександра Засядька присвятять три кімнати на першому поверсі.

Зараз, за ​​словами краєзнавця Івана Чайки, готуються експонати для майбутнього музею. Місцевий художник Володимир Перетятько створив портрет земляка-інженера, а також зобразив його в роботі.

На зовнішні роботи по відновленню будівлі для музею в Лютеньці виділили 1,5 млн гривень з районного бюджету.

Олександр Засядько народився в 1779 році. Він – інженер-артилерист і конструктор ракет, почав використовувати їх у військових цілях. Також він перший винайшов пускову установку залпового вогню. Іменем Засядька назвали один із кратерів на Місяці.