На Полтавщині створять комісію для перевірки якості пасажирських перевезень

Учора перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький провів нараду на тему якості послуги з пасажирських перевезень.

У нараді взяли участь голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко та начальник відділу надання адмінпослуг Управління Укртрансбезпеки в Полтавській області Сергій Лисенко.

Підняли питання автостанційного збору, який повинен залежати від класу станції, але встановлений однаковий для всіх за заниженим коефіцієнтом. Його перерахунок не проводився вже кілька років. Це обумовило постійне зниження прибутковості автостанцій на фоні систематичного зростання вартості проїзду для пасажирів. 

— У 2015 році вартість проїзду здорожчала майже на 50%, а виручка від автостанційного збору в 2016 році впала більш як на 4 млн грн, — говорить Володимир Оніщенко. — Обов’язок облдержадміністрації та її профільного управління — все це врегулювати.

Під час засідання Під час засідання

І хоч розмір прибутку від діяльності автостанцій, в першу чергу, залежить від пасажиропотоку, Андрій Пісоцький вважає, що ситуацію слід проаналізувати, прорахувати й привести у відповідність. 

Начальник управління інфраструктури та туризму Олександр Колесников повідомив про конфлікт між двома перевізниками — Новохатьком і Ничипоренком — та його підстави:

— На одній із автостанцій їхні шляхи перетинаються — зупинка приблизно в той самий час. Таким чином, підприємці один одному складають конкуренцію — хто перший під’їхав, той всіх і повіз. У одному автобусі, буває, до сорока чоловік їде. Інший, відповідно, їде напівпорожнім. Від перегонів і блокувань транстпорту на зупинці дійшло до банальних погроз по телефону.

Причиною конфлікту можна було б назвати некоректний графік руху, якби не вимога пасажирів обох маршрутів про конкретний час прибуття в Полтаву — на 7:30. Тому доведеться розглянути різні способи врегулювання ситуації, щоб знайти той, який покращить якість послуги для людей, а не зробить її непотрібною.

Обговорення маршрутів Обговорення маршрутів

Також один з перевізників не в повній мірі здійснює передбачені договором зобов’язання. Не проходить необхідної перевірки перед виїздом, здійснює виїзд не від початку маршруту Манжелія — Полтава, а зі свого двору, мотивуючи тим, що там мало пасажирів. Таким чином, кілька населених пунктів залишаються без транспортного сполучення.

Посадовці обговорили, як забезпечити мешканцям тих сіл якісну послугу та змусити перевізника виконувати взяті на себе зобов’язання. Для цього вирішили створити комісію, щоб проінспектувати обидва маршрути. До її складу мають увійти фахівці Укртрансбезпеки, депутати-ініціатори маршруту тощо.

— Якщо ми підтвердимо наявність порушень, а після наданих рекомендацій ситуація не зміниться, і вони не будуть усунуті, доведеться розірвати договір і повторно оголосити конкурс для перевізників за даним напрямком. Профільне Управління ретельніше продумає логістику і врахує всі побажання людей. Ми більше не закриваємо очі на непрофесійність з будь-якого боку, — підсумував Андрій Пісоцький.

Прес-служба Полтавської ОДА