На Полтавщині стартував фінальний етап XIV Всеукраїнського турніру юних географів

В інтелектуальному змаганні участь беруть 18 командВ інтелектуальному змаганні участь беруть 18 команд

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося урочисте відкриття фінального етапу XIV Всеукраїнського турніру юних географів. Після чого провели жеребкування команд для визначення схеми турнірних боїв.

Всеукраїнський турнір юних географів — командні змагання, під час яких учасники спільними зусиллями вирішуватимуть цікаві географічні задачі. Пропозиції представлятимуть та захищатимуть у перебігу наукової дискусії.

— Завжди раді зустрічати талановиту молодь! Дякую учням, що приїхали! Дякую педагогам, що зуміли розгледіти талант дітей та допомогли його розвинути. Турнір — завжди цікаво: нові зустрічі, знайомства, нове місто. Бажаю юним географам гідно представити свій регіон, отримати задоволення від участі та знайти гарних друзів! — звернулася до учасників та їхніх керівників директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

На урочистому відкритті На урочистому відкритті

В інтелектуальному змаганні участь беруть 18 команд В інтелектуальному змаганні участь беруть 18 команд

Привітав юних географів і заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. Після школи чоловік пов’язав своє життя з військовою справою, та це не заважало йому захоплюватися географією.

— Аби я не став військовим, то обов’язково б пов’язав своє життя з географією. Мій дід був вчителем географії. І я завжди вважав, що це — один із найцікавіших предметів. І якщо добре знати географію, захоплюватися нею, то подорожувати можна не виходячи з будинку. Бажаю всім учасника успіхів! — розповів Олег Пругло.

Олена Харченко та Олег Пругло Олена Харченко та Олег Пругло

Урочисте відкриття відбулося у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського Урочисте відкриття відбулося у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського

Фінальний етап XIV Всеукраїнського турніру юних географів проходить з 29 жовтня по 2 листопада на базі комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради». Організаційний та науково-методичний супровід турніру забезпечує Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського. 

В інтелектуальному змаганні участь беруть 18 команд із Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської та Чернівецької областей. Оцінюватиме роботу команд авторитетне журі в складі науковців, методистів, учителів географії.

Всеукраїнський турнір юних географів проводиться за олімпійською системою в три етапи. Сьогодні та завтра — чвертьфінал. Півфінал відбудеться 1 листопада, фінал — 2 листопада. 

Нагородження переможців та урочисте закриття турніру відбудеться 2 листопада Нагородження переможців та урочисте закриття турніру відбудеться 2 листопада

Нагородження переможців та урочисте закриття турніру відбудеться після підбиття підсумків фіналу, 2 листопада у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА